Dostlar Tiyatrosu’nun Oyunları Ohal Gerekçesiyle İptal Edildi!

editor
93 Görüntülenme
Dostlar Tiyatrosu’nun Oyunları Ohal Gerekçesiyle İptal Edildi!

Genco Erkal yönetimindeki Dostlar Tiyatrosu’nun İstanbul Kadıköy Lisesi bahçesindeki tarihi Mahmut Paşa Konağı’nda gerçekleştirdiği açık hava tiyatrosu, 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından alınan güvenlik tedbirleri nedeniyle iptal edildi.

Sözcü’den Fırat Tur’un haberine göre, Kadıköy Lisesi bahçesinde ağustos ayı boyunca haftanın üç günü sahnelenecek olan, Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği ve oynadığı “Güneşin Sofrasında – Nâzım ile Brecht” adlı oyunun gösterimleri kaldırıldı. Kadıköy Lisesi Okul Aile Birliği, Dostlar Tiyatrosu’na gönderdiği bir yazı ile etkinlik için yapılan sözleşmenin yasal zorunluluktan dolayı fesh edildiğini duyurdu.

Okul Aile Birliği, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 22.07. 2016 tarihli Emniyet ve Güvenlik Tedbirleri konulu yazısı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 28.07.2016 tarihli ve 8038525 sayılı yazılarına istinaden sözleşmeyi fesh ettiğini belirterek, “Ülkemizde yaşanan terör olayı neticesinde kurumumuz ve kişilerin güvenliği açısından uygulanması ve uyulması gereken tedbirlere göstermiş olduğunuz anlayış ve hassasiyete teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Türk tiyatrosunun usta ismi Genco Erkal, uzun uğraşların ardından Kadıköy Lisesi’nin bahçesinde yer alan, Mermer Konak olarak da bilinen Mahmut Paşa Konağı’nı açık hava tiyatrosuna dönüştürmüştü. Genco Erkal, Tülay Günal ile birlikte rol aldığı “Güneşin Sofrasında-Nâzım ile Brecht” adlı oyunu ağustos ayı boyunca haftada üç gün burada sahneleyecekti.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku