DT Genel Müdürü Mustafa Kurt’a Saldırı!

editor
9609 Görüntülenme

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, bugün Genel Müdürlük binasından çıkarken saldırıya uğradı.

Görgü tanıklarının aktardıklarına göre, saldırıyı Devlet Tiyatroları’nda sözleşmeli olarak sahne makinisti olarak çalışırken, Ocak ayında işten çıkartılan İsa Soyalp gerçekleştirdi.

Babası da Devlet Tiyatroları yemekhanesinde çalışan İsa Soyalp’in, Ocak ayında Devlet Tiyatroları’nda  sözleşmesi yenilenmeyerek iş akdi feshedilen yüzlerce çalışanlardan biri olduğu öğrenildi.

Soyalp’in İdari Mahkeme’de işe iade davası açtığı ve bugün Kültür ve Turizm Bakanlığı I. Hukuk Müşavirliği görevinden alınarak Devlet Tiyatroları genel müdür yardımcılığına getirilen Ahmet Nuri Ekici ile görüşmeye geldiği DT Genel Müdürlüğü’nün kapısında Mustafa Kurt ile karşılaştığı öğrenildi.

Görgü tanıkları, İsa Soyalp’in Mustafa Kurt’a işten çıkarılması ile ilgili sorular yönelttiğini,  ardından kendisine konuyla ilgisi olmadığını belirten Kurt’a küfrederek saldırdığını, çıkan arbedede giriş kapısının camlarının kırıldığını ve Soyalp’in kırılan camlardan yaralandığını aktardılar.

Saldırının ardından hastanede kısa süre tedavi gören Mustafa Kurt’un darp raporu aldığı ve saldırıyla ilgili şikayette bulunarak hukuki süreci başlattığı bildirildi.

 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku