Dünya Rekortmeni İnteraktif Komedi Oyunu “Şen Makas” Yeniden Sahnede!

akdeniz
91 Görüntülenme
Dünya Rekortmeni İnteraktif Komedi Oyunu “Şen Makas” Yeniden Sahnede!

Her defasında değişen interaktif komedi oyunu ‘Şen Makas’, 20 Şubat’ta Tiyatrokare tarafından sahnelenmeye başlayacak. Amerikan Tiyatro Tarihi’nin en uzun süreli oynanan oyunu olarak Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başaran ‘Şen Makas ‘, Boston’da 1979 yılından bu yana aralıksız seyirciyle buluşuyor.

Seyirciler Oyuna Dahil Oluyor, Final Hep Değişiyor
‘Charlie Chaplin Komedi Ödülü’ sahibi olan  oyunda,seyirciler de oyuna dahil oluyor ve bir kuaför salonundaki katili, oyunculara sorular yönelterek belirliyor. Oyunun finali her defasında seyircinin isteğine göre değişiyor. Seyirci bazen oynuyor, bazen sorgu yaparak, bazen oy vererek katılıyor ama hep katıla katıla gülüyor.

Oyunu Nedim Saban Yönetiyor
ABD’nin yanı sıra dünyanın tüm ülkelerinde seyirciyle buluşan ‘Şen Makas’, 1997 yılında yine Tiyatrokare tarafından büyük başarıyla sahnelenmiş ve gişe rekorları kırmıştı. Nedim Saban’ın yöneteceği oyunun güncellenen halinde hayatımızda önemli bir yer kaplayan sosyal medya gerçekliği daha fazla öne çıkarılıyor.

Şen Dul Karakterin Melek Baykal Canlandırıyor
Özgür Yetkinoğlu’nun uyarladığı oyunda, geçtiğimiz yıl Tiyatrokare’nin ‘Ahududu’ oyunuyla sahneye dönen Melek Baykal, şen bir dul kadını oynuyor.  Seyirci Melek Baykal’ın yanısıra, Veysel Diker, Ebru Saçar, Cem Güler’i sorgulayarak suçluyu bulmaya çalışıyor. Ünlü sunucu Jess Molho’dan da yardım alarak çözülen cinayetin komiseri ise Özgür Yetkinoğlu.

Paul Portner’in yazdığı, Nedim Saban’ın yönettiği komedinin yardımcı yönetmeni Ebru Saçar Aktaş. Dekor Anıl Ateş Işık, Kostüm Günnur Çaras, Işık Mustafa Bal, Müzik Çağatay Kerhibar ve Bülent Güven, koreografi Ayşegül Sünnetçioğlu’na ait. Oyunun ana sponsoru Schwarzkoph Professional.

Cep Telefonları Oyun Boyunca Açık Kalıyor
Cep telefonlarının açık kaldığı ‘Şen Makas’ 20 Şubat’ta Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde  başlayacak.20 Şubat Bursa,  21 Şubat Balıkesir,22 Şubat Manisa, 23 Şubat İzmir Karşıyaka, 2 Mart’ta Çorlu’da seyircisiyle buluştuktan sonra, 3 Mart’tan itibaren tekrar İstanbul’da  yoğunluklu olarak Trump Kültür Merkezi, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, Caddebostan, Kozyatağı, Ataköy’de tiyatro severlerle buluşacak.

 Oyunun Künyesi
Yazan: Paul Pörtner
Uyarlayan: Özgür Yetkinoğlu
Yöneten: Nedim Saban
Dekor Tasarım: Anıl Ateş Işık
Işık Tasarım: Mustafa Bal
Kostüm Tasarım: Günnur Çaras
Özgün Müzik: Çağatay Kehribar, Bülent Güven
Koreografi: Ayşegül Sünnetçioğlu
Yardımcı Yönetmen: Ebru Saçar Aktaç
Reji Asistanları:  Erdinç Doğancı, Özüm Erdil
Afiş Tasarım: Galip Aksular
Afiş Fotoğrafı:   Eren Yiğit
Klip Yönetmeni: Mert Özkan
Video Mapping: Can Akyürek

İLETİŞİM VE BİLGİ İÇİN
Şen Makas hakkında detaylı bilgi ve görsel için www.senmakas.com ve tiyatrokare.com.tr sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim: (212) 2434485

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku