“Ebedi Barış” 16 Mart’ta Kats Sahne’de seyirciyle buluşuyor

editor
886 Görüntülenme

İspanyol oyun yazarı Juan Mayorga’nın Immanuel Kant’ın 1975 yılında kaleme aldığı Ebedi Barış metninden yola çıkarak aynı isimle kaleme aldığı oyunu Özge Yüksel İspanyolca aslından dilimize çevirirken, yönetmenliğini Deniz Atam’ın üstlendiği oyunda Furkan Kalabalık, Kaan Sevi, İsmet Ege Tonbul, Tugay Bahşi, Serdal Genç ve Deniz Atam rol alıyor.

2020-2021 tiyatro sezonu boyunca seyirciyle buluşacak olan oyun 16 Mart Pazartesi 20;30’da Gayrettepe Kats Sahne’de prömiyer yapacak.

EBEDİ BARIŞ,  Mart ayında 24 Mart Salı 20:30 Gayrettepe Kats Sahne, 26 Mart Perşembe 20:30’da Kadıköy Koma Sahnesi’nde perde açacak.

Oyunun Konusu :

Üç köpek uykudan uyandıklarında nerede oldukları anlaşılmasın diye önceden ilaçla uyutulduklarını fark ederler. Terörle mücadele eden K7 grubuna katılmak isteyen yüz köpek arasında yapılan bir elemeden sonra bu üç köpek seçilmiş ve ikinci bir yarışa girmek için neresi olduğunu bilmedikleri bu yere getirilmişlerdir. John-John azılı bir kırma köpektir ve terörle mücadele eğitimi veren özel bir okulda yetiştirilmiştir. Tüm ailesi terörle mücadelede görev alan John-John’un tek arzusu sınavı kazanıp K7’ye katılmak ve Beyaz tasmanın sahibi olmaktır. Odin, zeki bir sokak köpeğidir ve bir Rottweiler’dır, olağanüstü koku alma becerisi ile bilinir. Sıcak bir yer ve daha iyi yemekler için K7’ye katılmak istemektedir. Enmanuel bir Alman Çobanıdır ve diğerlerinden farklıdır. Vahşi değildir ve iyi koku alamaz. Ama oldukça zekidir, K7’ye katılmayı istemesinin özel bir sebebi vardır. Köpekler Cassius ve İnsan tarafından test edilirler. Cassius bir K7 gazisidir ve yaşlı bir Labradordur. K7 için yalnızca bir aday seçilecektir ve başarılı olan adaya K7’nin beyaz tasması verilecektir.

Oyunun Künyesi:

Özgün Adı/Original Name: La Paz Perpetua

Yazan/Writer: Juan MAYORGA

Çeviri/Translations: Özge YÜKSEL

Yöneten/Director by: Deniz ATAM

Produksiyon Tasarımı/Production Design: Zeynep KOLOĞLU

Işık Tasarımı Light Design: Yüksel AYMAZ

Video Tasarımı/Video Design: Çağdaş SERCAN

Asistan/Assistant: Kuzey TURAN

Danışman/Consultant: Zeynep SAVAŞÇIN

Fotoğraflar/ Photos: Devrim YALÇIN

Afiş Tasarımı/Poster Design: Evren DİNLER

Yapım: D.A.project

OYNAYANLAR:

Furkan Kalabalık

Kaan Sevi

İsmet Ege Tonbul

Serdal Genç

Deniz Atam

Tugay Bahşi

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku