Efes Harabeleri, Sünnet Salonuna Çevrildi…

editor
28 Görüntülenme
Efes Harabeleri, Sünnet Salonuna Çevrildi…

Kaynak: Birgün

İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde olan ‘Efes Harabeleri’ içerisinde çeşitli organizasyonlar yapıldığı ortaya çıktı.

İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan ve Roma İmparatorluğu döneminde M.Ö. 6000 yıllarında yapılan Efes Antik Kenti, Selçuk Belediyesi tarafından düğün ve sünnet törenleri gerçekleştirmek için kiraya verilmeye başlandı.

2015 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine dahil olan Efes Antik Kenti, içerisindeki Efes Celsus Kütüphanesi’nin bir organizasyon için kiralandığı ve tarihi dokuya zarar verilerek masa ve sandalyelerin yerleştirildiği görüldü.

Olay üzerine İzmir İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Kaan Erge konu hakkında açıklama yaptı. Efes Antik Kenti’nde ziyaret saatleri dışında turizm içerikli etkinlikler yapılabildiğini belirten Erge, Efes’te zaman zaman etkinlikler yapıldığını, bunların turizm konseptli olduğunu, bu amaç dışındakilere izin verilmediğini söyledi.

”Turizm içerikli etkinlikler için ücretli tahsis mümkün”

Efes’te sünnet, düğün, nişan gibi törenlerin yapılmasının söz konusu olmadığını kaydeden Erge, turizm içerikli etkinlikler için ücretli tahsisin mümkün olduğunu ifade etti. Erge, ziyaret saatleri dışında ören yerlerinin konsepti turizm olan etkinliklere ev sahipliği yapabildiğini, bu etkinliklerde gerekli özenin gösterildiğini dile getirdi. Kiralama işlemleri için fiyat listesi ise Selçuk Belediyesi internet sitesinde yer alıyor.

Sosyal medyadan tepki geldi
Twitter’da, Dücane Cündioğlu’nun attığı tweetle ortaya çıkan olay, hızla sosyal medyada yayıldı. Olayı gören yurttaşlar, tepki göstererek sert bir dille eleştirdi.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku