Emin Olcay, uzun bir aradan sonra yeniden tiyatro sahnesinde, tiyatro sevenlerle buluşacak. Memet Baydur’un ölümsüz eserlerinden “Düdüklüde Kıymalı Bamya” oyunu 26 Ekim Çarşamba akşamı prömiyer yapmıştı. 13 Aralık Salı 20.30’da Akatlar Kültür Merkezi’nde tekrar seyirci ile buluşacak.

duduklude-kiymali-bamya-sayfa1

Emin Olcay,1964 yılında başladığı meslek yaşamında otuz sene Devlet Tiyatroları’nda, yirmi sene de çeşitli özel tiyatrolarda çalıştı. Dizi ve sinema oyunculuğu yaptı.

Hayat Olcay, 1962 yılında İstanbul Radyosu “Çocuk Saati” programıyla başlayan sanat çalışmalarına, konservatuar tiyatro bölümünü bitirdikten sonra özel tiyatrolarda devam etti. Devlet Tiyatroları’nda 29 sene çalıştı. Dizi ve sinema oyunculuğu yaptı. Şuan Emin Olcay ile İstanbul Maltepe’de kurdukları (Emin Olcay & Hayat Olcay Atölye Sanat Tiyatrosu) kurumda sanat eğitimi verip, tiyatro oyunları sergilemektedirler.

İlk yazısını 1979 da yazan ve arkasında bir sürü kalıcı eserler bırakıp dünyaya veda eden Memet Baydur bu oyununda: alaturka ve alafrangalık arasında sıkışıp kalmış; bayağılık; çokbilmişlik ve emeksiz kazanmanın egemen olduğu bir toplumda, her günün birbirinin aynı geçtiği, buram buram sıradanlık kokan bir evi anlatır.

Usta sanatçı Emin Olcay’ı uzun bir aradan sonra, kaybolan değerlere ayna tutan Fahrettin Bey olarak sahnede izleyeceğiz. Ve bu trajikomik hikâyede kendisine hâkim olamayan Fahrettin Bey’in nasıl ortalığı karıştıracağına tanık olacaksınız.

Ayrıca, Emin Olcay’ın bir başka gösterisi; “Nefesinle Nefsin Doydu mu?” adlı müzikli sahne gösterisi bu sezonda da farklı sahnelerde seyirciyle buluşacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here