Haberin bir önceki başlığı “İstanbul Emniyet Müdürlüğü ‘Sadece Diktatör’ Oyununun Oynandığı Sahneyi Arıyor!” du, bulamamışlar, bulamayınca da Kadıköy’deki tüm salonlarda ve açık havada sahnelenme yasağı getirmiş.

12 Mart döneminde hakimler 6 nci Lenin’i (V.İ. Lenin) tanık olarak çağırırlardı, o dönemin sembollerinden biri olmuştu.

12 Eylül’ün sembolleri daha fazlaydı ama önemlilerinden biri tek tipe karşı çıkan tutuklu subayların mahkeme salonunda kıyafetlerini yırtıp, iç çamaşırlarıyla kalmalarıydı.

Bu döneminde simgeleri çok fazla, sanırım bir tanesi de bu uygulama olacaktır.

Gazete Müstehak’ın haberi şöyle: “Barış Atay’ın oynadığı ‘Sadece Diktatör’ oyunu Kadıköy’deki tüm tiyatrolarda yasaklandı.

Onur Orhan’ın yazdığı, Caner Erdem’in yönettiği ve Barış Atay’ın sahnelediği “Sadece Diktatör” oyunu Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Kadıköy’deki tüm tiyatrolarda yasaklandı.

Yasak tutanağında “Kadıköy sınırları içerisinde bulunan tüm açık ve kapalı alanlarla tiyatrolarda oynanması yasaklanmıştır” denildi

Yasak kararında, oyunun kamu düzenini ve güvenliğini olumsuz yönde etkileyeceği, toplumsal huzur ve güvenliği bozabileceği gerekçe gösterildi.

Oyunun yasaklandığı haberini “Kadıköy Emek Tiyatrosu” kurucularından Pınar Yıldırım kendi sosyal medya hesabından duyurdu.”

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Sadece Diktatör’ Oyununun Oynandığı Sahneyi Arıyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here