Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Metin Kaçan’ın ünlü eserinden oyunlaştırılan “Ağır Roman” adlı yeni oyununun ilk gösterimini 16 Şubat Salı günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro salonunda gerçekleştirdi.

agır roman (1)

Kalabalık oyuncu kadrosu ile sezonun iddialı projelerinden biri olan “Ağır Roman” adlı oyunun yönetmenliğini Eskişehir’de daha önce sahnelediği oyunlarla tanınan isim Barış Erdenk üstleniyor. Dekor Tasarımını Emre Satı, Kostüm Tasarımını Funda Karasaç ve Hareket Düzenini Sibel Erdenk’in üstlendiği oyun, kentin varoş mahallelerinden olan Kolera Mahallesinde geçiyor ve kentin ortasında sıra dışı bir yaşam süren Koleralıların, yalnızlıklarını, acılarını ve aşklarını sarsıcı bir bakış açısı ile anlatıyor.

Şehir Tiyatrosu sanatçıları Berkay Akın, Serhat Onbul, Emre Basalak, Ecren Can Serim, Sinan Demirer, Yalçın Özen, Mustafa Kılıkçı, Özlem Baykara Danacı, Özlem Boyacı, Alp Sunaoğlu ve Mert Kırlak’ın yanı sıra, Berkay Gökçek, Ayhan Bekdemir, Gamze Kılıkçı, Orçun Tiryaki, Emel Alnady, Gülşah Eraraç, Seçil Didem Üner ve Nazlı İnan’ın rol aldığı oyun, dekoru, atmosferi, dansları ve sahnelenişi ile Eskişehirli tiyatro severlere farklı bir tiyatro keyfi sunacak.

İlk gösterimi 16 Şubat Salı günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro salonunda gerçekleşen oyun, sezon boyunca Şehir Tiyatroları’nda sahnelenmeye devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here