Eskişehir Şehir Tiyatroları’nda: “Gergedan”

editor
98 Görüntülenme
Eskişehir Şehir Tiyatroları’nda: “Gergedan”

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları “Gergedan” adlı yeni oyununun ilk gösterimini 12 Şubat 2015 Perşembe günü gerçekleştiriyor.  

Modern ve yenilikçi Tiyatro yazarlarından biri olan Eugène IONESCO’nun kaleme aldığı, Hasan ANAMUR’un Türkçemize kazandırdığı, Dünya Tiyatrosu klasikleri arasında yer alan “Gergedan” adlı yeni oyunun yönetmen koltuğunda Barış ERDENK oturuyor.

12 Şubat Perşembe günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Salonunda ilk gösterimi gerçekleştirilecek olan oyunun Dekor Tasarımını Emre KESKİN, Kostüm Tasarımını Funda KARASAÇ, Işık Tasarımını Osman UZGÖREN ve Hareket Düzenini Sibel ERDENK üstlendi.

Oyun, bireysel özgünlüğü ve özgürlüğü olmayan, kalıpların arkasına sığınarak varoluşuna bir anlam yüklemeye çalışan modern insanın çaresizliğini ele alıyor.

Eskişehir izleyicisine farklı bir tiyatro keyfi yaşatacak olan oyunda Şehir Tiyatrosu sanatçıları, Mert KIRLAK, Hakkı KUŞ, Özlem BOYACI, Mete AYHAN, Mustafa KILIKÇI, Yalçın ÖZEN, Emel ALNADY, Ayhan BEKDEMİR, Gülşah ERARAÇ, Berkay GÖKÇEK, Gamze KILIKÇI, Orçun TİRYAKİ, Mert TİRYAKİ, Didem Seçil ÜNER ve Sanem YELES rol alıyorlar.

Konusu ve sahnelenişiyle çarpıcı bir seyirlik olan “Gergedan” adlı oyun sezon boyunca Eskişehir Şehir Tiyatroları sahnelerinde izlenebilecek

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku