Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 2016 yılına sıkı bir komedi ile giriyor. Sezonun yeni projesi “Tom Dick ve Harry” 26 Aralık Cumartesi günü izleyicisi ile buluştu.

tom dick ve harry (1)

Yazdığı komedi oyunları ile ün yapmış olan İngiliz yazar Ray Cooney’in oğlu Michael Cooney ile birlikte kaleme aldığı oyunun yönetmen koltuğunda Devlet Tiyatrosunun başarılı rejisörlerinden İlham Yazar oturuyor. Dekor Tasarımını Başak Özdoğan, Kostüm Tasarımını Funda Çebi, Işık Tasarımını ise Kerem Çetinel’in üstlendiği oyunda Şehir Tiyatrosu sanatçıları, Devrim Özder Akın, Murat Danacı, Ercüment Yılmaz, Başak Boran Oksal, Çiğdem Altuğ, Elçin Tezcan, Pınar Bekaroğlu’nun yanı sıra, Ayhan Bekdemir ve Berkay Gökçek rol alıyor.

Oyun, bir çocuk evlat edinmek için yasal onay almaya çalışan bir çiftin başına gelen talihsiz olaylar serisinin anlatıldığı oldukça hareketli bir durum komedisi.

tom dick ve harry (3)

İzleyicileri kahkahaya boğacak, hareketli ve mizah dili yüksek bir komedi olan “Tom Dick ve Harry” adlı yeni oyun 26 Aralık Cumartesi günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Salonu’nda ilk gösterimini gerçekleştirdi ve sezon boyunca Eskişehir sahnelerinde izleyici ile buluşmaya devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here