Eskişehirli minikler her sezon olduğu gibi bu sezon da renkli ve eğlenceli bir tiyatro oyunları izlemeye devam ediyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın “Tiyatro Makinesi” adlı yeni çocuk oyunu ilk gösterimini gerçekleştirdi.

tiyatro-makinesi-2

Fransız yazar Maurice Yendt’in kaleme aldığı, Olcay Poyraz’ın Türkçemize kazandırdığı  “Tiyatro Makinesi” adlı çocuk oyununun yönetmenliğini Şehir Tiyatroları sanatçısı Berkay Akın üstlenirken, Dekor Tasarımını Anıl Işık, Kostüm Tasarımını Tülay Kale, Işık Tasarımını Mustafa Kala ve oyun müziklerini Onur Ermez gerçekleştirdi.

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte insanların yerini robotların almaya başladığı dünyamızda, unutulan değerlerimizi, insan olabilmenin, insan kalabilmenin önemini vurgulayan müzikli, danslı ve eğlenceli çocuk oyunu Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Opera Sahnesinde minik izleyicileri ile buluştu.

Sevcan Başaydın, Evren Canbulat, Orçun Ertaman, Berkay Gökçek, Nazlı İnan, Özgün Can Karaburun, Gamze Kılıkçı, Orçun Tiryaki, Enfal Uzel ve Beste Yurtaydın’dan oluşan kalabalık oyuncu kadrosu ile perdelerini açan “Tiyatro Makinesi” sezon boyunca Eskişehir Şehir Tiyatroları sahnelerinde izleyici ile buluşmaya devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here