Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Haldun Taner’in kaleme aldığı “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı” adlı yeni oyununu 16 Aralık Cuma günü seyirci ile buluşturuyor.

Şehir Tiyatroları’nın 20162017 sezonunda yer alan yeni oyunu “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı”, 16 Aralık Cuma günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı (Opera) tiyatro sahnesinde ilk gösterimini gerçekleştirecek. Devlet Tiyatrosu sanatçısı oyuncu ve yönetmen Süleyman Atanısev’in yönettiği oyunun dekor kostüm tasarımını Dilek Kaplan, ışık tasarımını Zeynel Işık ve müzik direktörlüğünü Volkan Altuğ gerçekleştirdi.

Türk tiyatrosunun en önemli yazarlarından biri olan Haldun Taner’in klasikleri arasında sayılan “Sersem Kocanın Kurnaz Karısı”, batılılaşmaya çalışan Osmanlı toplumunun sosyal yaşantısına, ayakta kalmaya çalışan bir tiyatro topluluğunun trajikomik hikâyesini ele alarak ışık tutuyor.

Eskişehir Şehir Tiyatrosu sanatçıları Mete Ayhan, Özlem Baykara, Özlem Boyacı, İsmail Dündar, Mustafa Kılıkçı, Serhat Onbul, Nagihan Orhan, Tolga Tümer’in yanı sıra, Emel Alnady, Ceyda Çınar Onbul, Evren Canbulat, Utku Çubukçuoğlu, Özgün Can Karaburun ve Orçun Tiryaki’den oluşan oldukça kalabalık kadrolu, müzikli ve eğlenceli oyun, aralık ayı içinde ve sezon boyunca Eskişehirli tiyatro severler ile buluşmaya devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here