kirmizi balon (3)Eskişehir Büyükşehir Belediyesi şehir Tiyatroları minik izleyicileri için sahneleyeceği “Kırmızı Balon” adlı çocuk oyunu izleyici karşısına çıkmaya hazır.

kirmizi balon (1)Yaratıcı ve yenilikçi çalışmaları ile çocuk tiyatrosu alanında birçok başarılı projeye imza atan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları “Kırmızı Balon” adlı yeni çocuk oyununun prömiyerini 20 Mayıs 2014 Salı günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı tiyatro salonunda gerçekleştirecek. Bol ödüllü bir Fransa yapımı olan Kırmızı Balon adlı kısa filmden uyarlanarak sahneye taşınan oyunun proje tasarımını ve yönetmenliğini E.B.B.Ş.T Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Birimi başkanı, Şafak Özen üstleniyor. Müziklerini Ali Erel’in, Görüntü Tasarımını Kutay Yılmaz’ın gerçekleştirdiği müzikli, sözsüz oyunda, Şehir Tiyatroları sanatçıları Pınar Bekaroğlu ve Umut Bazlama rol alıyor. Hikâye, yalnız bir çocuğun hayatına sürpriz olarak giren bir balonla kurduğu bağı anlatırken, hayal kurmayı başarabildiğimiz sürece yalnız olmadığımızı hatırlatmaktadır.

9. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali kapsamında da gösterilecek olan oyun, İlgi çekici görsel teknikleri ile çocuklara büyülü bir atmosfer sunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here