Eskişehir Şehir Tiyatroları’nın “Küçük Karabalık” Oyunu Miniklerle Buluştu

editor
357 Görüntülenme
Eskişehir Şehir Tiyatroları’nın “Küçük Karabalık” Oyunu Miniklerle Buluştu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın minik izleyicileri için sahnelediği çocuk oyunu “Küçük Kara Balık” 20 Kasım Çocuk Hakları Günü’nde küçüklerin büyük beğenisini topladı.

      Kitapları birçok ülkenin diline çevrilen İranlı yazar Samed Behrengi’nin dünyaca ünlü ve bol ödüllü çocuk masalından yola çıkılarak oyunlaştırılan “Küçük Kara Balık” adlı çocuk oyunu Şehir Tiyatroları’nın Sultandere Sahnesi’nde, küçükler için perdelerini açtı. 

      Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçısı Ali Eyidoğan’ın uyarlayıp oyunlaştırdığı ve yönettiği oyunda Ebru Demirtaş, Elmas Itır Özkan, Furkan Alportaklı, Merthan Süalp, Rana Akdoğan, Sertaç Korkmaz ve Ulaş Canbulat rol alıyorlar. Dünyaya meraklı küçük bir balığın özgürlüğe uzanan yolculuğunun anlatıldığı oyun, adalet, eşitlik, özgüven, cesaret ve benzeri kavramları çocuksu bir bakış açısı ile ele alırken, çocukların yanı sıra büyük izleyicilerin de ilgisini çekecek bir anlatım gücüne sahip.

       Kukla tiyatrosu ve Black-Light teknikleri kullanılarak sahnelenen “Küçük Kara Balık,” Dünya Çocuk Hakları Günü’nde, oyunu izlemeye gelen minikler tarafından ilgiyle izlendi..  Küçük Kara Balık oyunu sezon boyunca seyircisi ile buluşmaya devam edecek.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku

UA-133167482-1