Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Turgut Özakman’ın “Töre” adlı oyununun ilk gösterimini 7 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirdi.

Türk Tiyatrosunun en önemli oyun yazarlarından Turgut Özakman’ın kaleme aldığı oyunun rejisini Murat Atak gerçekleştirdi. Müziklerini Gürkan Çakıcı ve Cavanşir Gulyev’in bestelediği oyunun Dekor Tasarımını Tayfun Çebi, Kostüm Tasarımını Funda Çebi, Işık Tasarımını Ersen Tunççekiç ve Hareket – Dans Düzenini Cihan Yöntem Üstlendi.

tore 5

Töre oyununun ilk gösterimi 7 Kasım 2015 Cumartesi günü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro salonunda sahnelendi.

Geniş bir kadroya sahip olan oyunda Şehir Tiyatrosu sanatçıları, Serkan Sezgin, Emre Demirci, E. Savran Perk, Burcu Tutkun, Bilge Cezayirli, Mahide Yumbul, Gamze Demirer, Ezgi Coşkun, Nagihan Orhan’ın yanı sıra Emel Alnady ve Orçun Ertaman rol alıyorlar.

Oyun, ülkemizin hala kanayan bir yarası olan töre cinayetlerini ele alırken, kadınların toplumsal barışın sağlanması konusundaki etkisinin ve öneminin altını çizmektedir.

Yeni sezonun yeni oyunlarından olan “Töre” Şehir Tiyatrolarının sahnelerinde sezon boyunca izleyici ile buluşmaya devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here