Eskişehir’de “Fehim Paşa Konağı”

editor
112 Görüntülenme
Eskişehir’de “Fehim Paşa Konağı”

fehim pasa konagi (1)Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Turgut ÖZAKMAN’ın “Fehim Paşa Konağı” adlı müzikli oyununu Eskişehir seyircisi ile buluşturmaya hazır.

Şehir Tiyatrolarının “Fehim Paşa Konağı” adlı yeni oyununun yönetmenliğini İzmir Devlet Tiyatrosu sanatçısı, oyuncu ve yönetmen Tomris ÇETİNEL üstleniyor. 17 Mart pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür sarayı Tiyatro Salonu’nda ilk gösterimi gerçekleştirilecek olan oyunun müzikleri Cem İDİZ’e, kostüm tasarımı Nalan ALAYLI’ya, dekor tasarımı Serter ÇETİNER’e, ışık tasarımı Ersen TUNÇÇEKİÇ’e ve hareket – dans Düzeni Cihan YÖNTEM’e ait.

Oyun, 33 yıllık Abdülhamit döneminin sonunda, ülkeden bir kesit sunuyor ve bu dönemde Osmanlı paşalarının ve meşhur İstanbul kabadayılarının değişen güç dengelerini ve iktidar savaşlarını eğlenceli bir dille anlatıyor. Oyunda Şehir Tiyatroları sanatçıları; Emir Murat İZCİ, Mustafa KILIKÇI, Sinan DEMİRER, İsmail DÜNDAR, Ozan ÇOLAK, Serkan SEZGİN, Hakkı KUŞ, Mert KIRLAK, Mete AYHAN, Ayhan BEKDEMİR, Başak Boran OKSAL, Bilge CEZAYİRLİ, Gamze KILIKÇI, Gülşah ERARAÇ, Emel ALNADY, İmren ŞENGEL, Sanem YELES ve Müzehher ERAVCI rol alıyorlar.fehim pasa konagi (2)

Konu ile ilgili açıklama yapan Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Basri Albayrak “2013-2014 Tiyatro sezonuna acı bir kayıpla başladık. Türk Tiyatro edebiyatının bel kemiği olan yazar, tarihçi Turgut ÖZAKMAN hocamızı kaybettik. Eskişehir’deki Kültür sanat hayatında çok önemli bir rolü olan, 1950’lerden beri bu şehirde Tiyatro sanatının yeşermesi ve gelişmesi adına sayısız emek veren, 2001 yılında açılan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının kurulmasında öncülük eden ve aynı zamanda Repertuar Kurulu üyemiz olan hocamızı yaşatmak ve onunla beraber yürümeye devam etmek için, Eskişehirlilere “Fehim Paşa Konağı” adlı oyunu sunmaktan gurur duyuyoruz.” dedi

Komedi tarzındaki müzikli ve danslı oyun sezon boyunca Eskişehir seyircisi ile buluşmaya devam edecek. 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku