Pazartesi, Kasım 12, 2018
Yükleniyor Etkinlikler

« All Etkinlikler

  • Bu event geçti

“Üç Oyun (Vurgun)”da Kusursuz Bir İlişkinin Karanlık Tarafları; “Aziz Kazlar Çetesi”!

Şubat 2, 2016 @ 8:00 am - 5:00 pm

Üç farklı kısa hikayenin anlatıldığı “Üç Oyun (Vurgun)”un ikinci oyunu “Aziz Kazlar Çetesi”; her şeyi kusursuz görünen harika bir genç çiftin aydınlıktan karanlığa uzanan serüvenini anlatıyor! Ezgi Yağ ve Sefa Tantoğlu’nun performansıyla sahneye taşınan oyun; çevremizde mükemmel görünen insanların da hiç kimseye itiraf edemeyecekleri acımasız sırları olabileceğini ortaya koyuyor.

Bitiyatro’nun sahneye koyduğu, “Üç Oyun (Vurgun)”un ikinci hikayesi “Aziz Kazlar Çetesi”, aynı zamanda Bitiyatro oyunculuk atölyesinde yetişen Ezgi Yağ’ın, Bitiyatro’nun profesyonel sahnesindeki ilk oyunu olma özelliğini taşıyor.

Gerçek hayattan alınmış üç farklı kısa hikayenin anlatıldığı “Üç Oyun: İphigenia Orem’de, Aziz Kazlar Çetesi, Medea Redux”; bir arkadaşa, bir dosta ya da bir yabancıya ayıkken, bunalımdayken hatta sarhoşken bile anlatılamayacak itiraflardan oluşuyor. Bir otel odasında buluşan; farklı zamanlarda aynı odada kesişen üç hikaye ve dört kişinin itirafları… Şu anımız gibi çabuk, karışık, yer yer komik ve trajik günümüz hikayeleri…

Ünlü yönetmen, senarist ve oyun yazarı Neil LaBute’un kaleme aldığı, Türkçe çevirisini Rüzgar Can Ekin Turan’ın yaptığı ve yönetmenliğini İskender Altın’ın üstlendiği “Üç Oyun (Vurgun)”un başrollerini; Laçin Ceylan, Murat Taşkent, Ezgi Yağ ve Sefa Tantoğlu paylaşıyor.

Detaylar

Tarih:
Şubat 2, 2016
Saat:
8:00 am - 5:00 pm