Ferhan Şensoy Kavuğu Devrediyor…

editor
118 Görüntülenme
Ferhan Şensoy Kavuğu Devrediyor…

Ferhan Şensoy Münir Özkul’dan aldığı Dümbüllü’nün kavuğunu, yakın dostu ve öğrencisi Rasim Öztekin’e devredecek.

timthumb

Ortaoyuncular Tiyatrosu’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle: “Ferhan Şensoy kavuğu devrediyor! İsmail Dümbüllü’nün Münir Özkul’a devrettiği Hasan Efendi’nin kavuğunu Ferhan Şensoy, Rasim Öztekin’e devrediyor. Devir töreni 12 Mayıs 2016’da, saat 20.00’de Ses Tiyatrosu’nda yapılacak.” Rasim Öztekin 12 Mayıs Perşembe günü Ortaoyuncular Kavuğu’nun  beşinci sahibini olacak.

rasim-oztekin-420

Rasim Öztekin, kavuğun kendisine devredileceğini öğrendiğinde “Komik Hasan Efendi’den Münir Özkul’a, Münir Özkul’dan Ferhan Şensoy’a devredilen kavuğu ustam da bana layık gördü. Yaşamımdaki en büyük onurumdur. Ustalarıma layık olmaya çalışacağım” cümleleri ile duygularını ifade etti.


İsmail Dümbüllü Kimdir?
Dümbüllü, Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun son temsilcisi, orta oyunu ve tuluat sanatçısıdır. Önceleri amatör olarak Karagöz Hüseyin’in sahnesinde oynayan Dümbüllü, profesyonel olarak, Kel Hasan’ın (Hasan Efendi) tiyatrolarında sahneye çıktı. Geleneksel kavuğu Kel Hasan’dan aldı. Kendisi de ölmeden bu kavuğu Münir Özkul’a devretti. 1989’da da kavuk Ferhan Şensoy’a devroldu.

Rasim Öztekin Kimdir?
Rasim Öztekin 14 Ocak 1959’da İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olan sanatçı, sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu, ve Kadıköy Halk eğitim ve Nöbetçi Tiyatro’ da amatör çalışmalarla edindi. Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular Topluluğu’nda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı.

1992 – 1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yaptı. 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’ de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynadı. Tiyatronun yanı sıra, sinema ve dizi filmlerde de rol alan Öztekin, TRT’ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yaptığı gibi, kendi web sayfasında çeşitli konularda yazılar yazmaktadır.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku