banner sablonGeçtiğimiz yıl Hayal Kahvesi Beyoğlu’nda kapılarını açan Hayal Perdesi, bu yıl 1. yaşını 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde “El-Bohem Fikret Mualla” oyunu ile kutluyor. Tiyatrodor’un ilk oyunu “El-Bohem Fikret Mualla” Fikret Mualla’nın hayatını sahneye taşıyor. Oyun, Dünya Tiyatro Günü’ne özel ücretsiz olarak seyirciyle buluşuyor.

İnsanın kendisi var etmesi karşılığında topluma ödemesi gereken diyetin ne olduğunun, ölüm ve yaşam arasında ne kadar hızlı ve bedeli yüksek bir alışverişin döndüğünün şaşırtıcı ve eğlenceli bir anlatımı  “El – Bohem Fikret Mualla.”

Gitgide renksizleşen, ışığını kaybetmeye itilen dünyada, kendi aydınlığını içinde taşıyan ve hayata taşıran bir insanın varoluş öyküsüne zaman ve mekan (İstanbul – Paris arasında) sıçramalarıyla tanıklık edeceksiniz.

Sanat tarihinde yerini çoktan almış, Türk ressam Fikret Mualla’nın sıra dışı hayatı, dehası ve çılgın yalnızlığının izlerinin sürüldüğü oyunun yazarı Murat Şen. Yönetmen koltuğunda ise Emre Kınay var.  Murat Şen’ in oynadığı tek perdelik oyunun sahne ve kostüm tasarımı H. Sahra Kınay’a ait.

18 Şubat 2013’ten bu yana Hayal Perdesi alternatif oyunlar, çağdaş dans gösterileri ve performanaslara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Mekanın sanat danışmanlığını İstanbul Şehir Tiyatroları sanatçısı Selin İşcan yapıyor.

Not: Yer kapasitesi sınırlı olduğu ve oyun ücretsiz sahnelendiği için rezervasyon yapılması tavsiye edilir.

Tarih: 27 Mart Perşembe, Saat: 20.30
Adres: Hayal Perdesi Meşelik Sok. No:10 Taksim  (Hayal Kahvesi Beyoğlu)
Yazan ve oynayan: Murat Şen
Yönetmen: Emre Kınay
Süre: 60 dk
İletişim: 0212 245 10 48 / info@hayalperdesibeyoglu.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here