III. Bilkent Tiyatro Günleri bu yıl 2-8  Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bilkent Tiyatro Bölümü’nün düzenlediği festivale Türkiye’nin tüm tiyatro bölümleri davetli.

Ankaralı tiyatroseverler bu yaz III. Bilkent Tiyatro Günleri’nde geleceğin oyuncularını izleme fırsatı bulacak. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi (MSSF) Tiyatro Bölümü, 2-8 Haziran 2014 tarihleri arasında Türkiye’nin tüm tiyatro bölümlerinin davetli olduğu Bilkent Tiyatro Günleri’ne ev sahipliği yapacak. Isparta’dan Erzurum’a Türkiye’nin dört bir yanından genç tiyatrocular, oyunlarını Bilkent Üniversitesi MSSF Tiyatro Bölümü sahnelerinde Ankaralı izleyicilerin beğenisine sunacak.

Geleceğin tiyatrocularının buluşma noktası
Geleceğin Türk tiyatrosuna yön verecek oyuncuları ve yönetmenlerini ağırlayan festival, Türkiye’deki farklı tiyatro bölümlerinin birbirlerini izleme ve değerlendirmelerine olanak sağlıyor.

Bilkent Tiyatro Bölümü Başkanı Doç. Kağan Korad, “Bilkent Tiyatro Günleri, öğrencilerimizin diğer genç tiyatrocularla buluşma isteğinden ortaya çıktı. Etkinlik organizasyonunun büyük kısmını da öğrencilerimiz üstleniyor. Böyle bir buluşmaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Öğrenciler için profesyonel dünyaya bir adım
Bilkent Tiyatro Günleri’nde davetli okul ve toplulukların sergileyecekleri gösterilerin yanı sıra atölye çalışmaları ile ödeneksiz tiyatrolar hakkında bir de forum bulunuyor. Festival Komitesi Öğrenci Başkanı Aytek Şayan,  Tiyatro Günleri’nde gelecekte birlikte çalışacakları meslektaşlarıyla çok yönlü bir iletişim platformu oluşturduklarını belirterek “Festival için çalıştığımız bu süreçte profesyonel bir tiyatroda olması gereken bütün işleri paylaşıp öğrenmeye çalışıyoruz. Festivale davet ettiğimiz topluluklarla kurduğumuz bu çok yönlü iletişim, bizlere oyunculuğun ötesinde tiyatrocu olmayı öğretiyor” dedi.

İlk kez 2012’de düzenlenen Bilkent Tiyatro Günleri bugüne kadar  Adana, Ankara, Erzurum, Ordu, Isparta, İstanbul, Samsun başta olmak üzere 15 tiyatro bölümünü ağırladı. Bilkent Kampüsü’nde MSSF binası içinde yer alan Bilkent Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen 15’in üzerinde temsili 2 bin seyirci izledi. III. Bilkent Tiyatro Günleri programı mayıs sonunda belirlenecek. Ankaralı tiyatroseverlerin ücretsiz izleyeceği oyunların sahnelendiği Bilkent Tiyatro Sahnesi’ne Tunus, Sıhhiye ve Bahçeli’den servisle ulaşılabiliyor.

Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgi için www.bilkenttiyatro.com

 

 

tiyatrogunleri@bilkent.edu.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here