Gençlik Sahnesi’nin yeni oyunu “Dogville” izleyicisi ile buluşuyor

editor
1509 Görüntülenme

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde eğitimlerini tamamlayan 5.Dönem Gençlik Sahnesi Kursiyerleri “Dogville” adlı oyunlarının ilk gösterimini 25 Mayıs 2019 Cumartesi günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirecekler.

Gençlik Sahnesi Tiyatro Kursunun 5. Dönem kursiyerleri sezon boyunca aldıkları eğitimin bir ürünü olarak hazırladıkları ‘Dogville’ adlı oyunu, 14. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları festivalinin açılış günü sahneleyecek.

Gözde Yolcu’nun Türkçeye kazandırdığı “Dogville” adlı oyunu Şehir Tiyatroları sanatçısı ve Gençlik Sahnesi Koordinatörü Emre Basalak yönetiyor. Sinema filmi dünya çapında ün kazanan Danimarkalı dahi yönetmeni Lars Von Trier’in aynı adlı senaryosundan Chiristian Lollike’ın oyunlaştırdığı eser, mutlu ve sakin bir kasabada yaşayan uyumlu insanların bile, gücü eline geçirdiğinde birer işkenceciye dönüşebildiğini ve insan doğasının suça yatkınlığını etkili bir dille anlatıyor.

Kostüm tasarımını Tülay kale, ışık tasarımını Cüneyt Kapaklıkaya ve dekor uygulamasını Ahmet Ertap’ın gerçekleştirdiği oyunda Gençlik Sahnesi kursiyerleri, Mehmet Boztepe, Birkan Çetin, Cihat Değirmenci, Ceren Nur Gürler, Merve Güler, Selen Gürses, Merve Karabulut, Yusuf İslam Kısa, Emine Özgür, Düşlem Nur Pezek, Nihal Parlak, Hakan Petük, Pınar İdil Sever, Nihayet Şahin, Mercan Taş, Ulaş Uçan, Durmuş Yılmaz, Furkan Alportaklı, Bedri Adar, Ulaş Canbulat, Samet Caner, Sertaç Korkmaz ve Seyithan Tokkarabudak rol alıyorlar. 

Festival sonrasında da sahnelenmeye devam edecek olan oyun 1-2-6-7-8 ve 9 Haziran da seyirci ile buluşarak sezondaki gösterimlerini tamamlayacak. 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku