“Guguk Kuşu” Turnelere Uçuyor

editor
27 Görüntülenme
“Guguk Kuşu” Turnelere Uçuyor

guguk kusuKocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın en beğenilen oyunlarından olan ‘Kafesten Bir Kuş Uçtu’ (Guguk Kuşu), Bursa, Adana ve İstanbul’da ilimizi temsil edecek.

22 Mart’ta Bursa’da
Devlet Tiyatroları’nca bu yıl ilki düzenlenen “Bursa Uluslararası Balkan Ülkeleri 1. Tiyatro Festivali”nde Ken Kesey’in ölümsüz eseri “Guguk Kuşu” ile katılacak olan Şehir Tiyatroları, 22 Mart Cumartesi günü Ahmet Vefik Paşa Sahnesi’nde izleyici karşısına çıkacak. Makedonya-Üsküp Türk Tiyatrosu’nun “Matmazel Julie” isimli oyunuyla açılışının yapıldığı festivalde, Devlet Tiyatroları 6 eserle sahne alırken, 9’u yabancı, 4’ü de şehir tiyatrosu olmak üzere toplam 19 oyun, festival kapsamında tiyatro severlerin beğenisine sunulacak.

17-18 Nisan Adana, 24 Nisan’da İstanbul’daguguk kusu2
Ülkemizin en prestijli tiyatro festivalleri arasında yer alan ve -başta Devlet Tiyatroları olmak üzere- yerli ve yabancı pek çok tiyatro kurumunun sahne alacağı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçıları17-18 Nisan tarihinde izleyici karşısına çıkacak.  Festivalin, İstanbul Sabancı Üniversitesi Sahnesi’nde gerçekleştirilecek olan ikinci ayağında da yer alacak ‘Guguk Kuşu’ 24 Nisan tarihinde bir kez daha sahne alacak.

Dünyanın En İyi Tekstleri Arasında
Yunus Emre Bozdoğan’ın yönetmenliğini yaptığı ve dünyanın en iyi tekstleri arasında gösterilen ve oyunda, Barış Falay, Eylem Tanrıver, Engin Benli, Aydın Sigalı, Erdem Irmak, Tekin Ezgütekün, Cemal Aldiç, Taylan Ertuğrul, Mehmet Beyazıt, Aytek Mete Elgün, Volkan Dinç, Talha Kaya, Nuri Karadeniz, Ozan Şahin, Utku Oğuz, Işık Öztorun, Seçil Onur, Nurcan Tural, Senem Akman ve Çağrı Mengüç rol alıyor. Gerek ilimizde, gerekse katıldığı tüm festivallerde büyük beğeni oyunda, tutuklu olduğu cezaevinde çalışmaktan kurtulmak için deli taklidi yapan ve teşhis için akıl hastanesine gönderilen Randle P. McMurphy özelinde “Deli kimdir? Delileri sistem mi yaratır? Hangimiz deliyiz ya da akıllı” sorularına yanıt aranılıyor. Oyunun dekor tasarımı Tayfun Çebi, kostüm tasarımı Funda Çebi Bozdoğan, ışık tasarımı ise Cafer Yiğiter’e ait. 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku