Güle Güle Milyonları Güldüren Kadın…

editor
503 Görüntülenme
Güle Güle Milyonları Güldüren Kadın…

Ayşen Gruda’nın cenaze ile ilgili Birgün Gazetesi’nden Tuğçe Çınar’ın haberini aynen yayınlıyoruz:

Haberin Linki: https://www.birgun.net/haber-detay/aysen-grudayi-sonsuzluga-ugurladik-gule-gule-milyonlari-gulduren-kadin.html

Ayşen Gruda’yı sonsuzluğa uğurladık: Güle güle milyonları güldüren kadın

Usta sanatçı Ayşen Gruda’nın cenaze törenine ailesi, dostları ve yüzlerce seveni katıldı.

TUĞÇE ÇINAR

Her oynadığı filmde milyonların yüzünü güldüren sanatçı Ayşen Gruda, sonsuzluğa uğurlandı. Uzun süredir verdiği yaşam mücadelesini çarşamba günü kaybeden sanatçı için dün Zincilikuyu Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye sanatçının kızı Elvan Gruda, torunu Emre Gruda, eski eşi Yılmaz Gruda, kardeşleri Ayben ve Ayten Erman ve dostlarıyla birlikte ve yüzlerce seveni katıldı. Gruda, cenaze töreninin ardından alkışlarla Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi. Gruda ile birlikte birçok filmde rol alan sanatçı arkadaşı İlyas Salman, Gruda’nın tabutunun başından ayrılmadı. Ayşen Gruda’nın cenazesine katılanların arasında ayrıca Tuna Arman, Tuncay Akça, Erol Evgin, Işıl Yücesoy, Nevra Serezli, Aydemir Akbaş, Ali Sunal, Müjdat Gezen ile birlikte sanat ve siyaset camiasından birçok isim katıldı.

GÖZLER ŞENER ŞEN’İ ARADI

Ayşen Gruda ile Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinde defalarca birlikte rol alan sanatçı Şener Şen’in cenazeye katılmaması dikkat çekti. Sanatçının eski eşi oyuncu ve yönetmen Yılmaz Gruda cenazeye katılmayanlar için “Birçok büyük sanatçı ile oynadı ve o büyük sanatçılardan biri şu an burada yok. Tanıdık pek çok isim yok. İsterdim ki Ayşen’e bir ‘Güle güle’ desinler’ dedi. Cenazeye katılan sanatçılar Gruda’nın ardından duygularını şu sözlerle ifade ettiler;

Tuncay Akça: Münir Özkul, Adile Naşit, Ayşen Gruda… Hepimiz bir aileydik ve birlikte sinemayı tartışırdık. Dostlukların ve ailenin ne olduğunu ben onlarla öğrendim. Çok çabuk öfkelenen ama çok çabuk affeden birisiydi.

Nevra Serezli: Cumhuriyet kadını, entelektüel, dost, oyuncu, müthiş bir insandı. Hakikaten Ayşen’i anlatmak çok üzün sürer. Komedyendi, komediyi çok iyi bilirdi. Çok güzel anılarımız oldu. Ayşen’in gidişi beni çok sarstı.

Aydemir Akbaş: Bir filme başlayacağım zaman, senaryoda ilk rol verdiğim insan Ayşen’di. Onun üstüne oyuncu gelmedi. Kim ‘ben komedyenim’ diyorsa oturup biraz düşünsün.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku

UA-133167482-1