Gülhan Demirkanlı’ya Bereat

editor
22 Görüntülenme
Gülhan Demirkanlı’ya Bereat

Tiyatro… Tiyatro… Dergisi İmtiyaz Sahibi Gülhan Demirkanlı hakkında 24. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam eden yargılama bugün (31 Mart) beraat ile sonuçlandı.

H. Hilmi Bulunmaz tarafından Cumhuriyet Savcılığı’na yapılan şikayet sonrası, ilgili Cumhuriyet Savcısı TAKİPSİZLİK kararı vermişti, sonrasında itirazda bulunan H. Hilmi Bulunmaz’ın itirazı Bakırköy Ağır Ceza mahkemesine gitmiş, Cumhuriyet Savcılığı’na Bulunmaz tarafından yanlış bir dosya numarası verilmiş ve bu dosya numarasındaki dosya üzerinden takipsizlik kararı kaldırılmıştı. Dosya tarafları farklı  ve elektrik kaçakçılığına ilişkindi, bu karar sonrası açılan dava sürecinde Dergi’nin avukatı Reyhan Kayışlı’nın bu konudaki beyanları ve Bulunmaz’ın dosyanın fotokopisini almasına rağmen herhangi bir düzeltmede bulunmaması sonrasında 4 celse süren yargılama bugün “İFTİRA” suçunun oluşmadı gerekçesiyle Gülhan Demirkanlı lehine beraat ile sonuçlandı.

Dava dosyası üzerindeki çalışmalarına başlayan Av. Reyhan Kayışlı’nın “İFTİRA” nedeniyle suç duyurusunda bulunacağı ifade edilmiştir.

***

Bugün 17. Asliye Ceza Mahkemesi’nde Yayın Yönetmeni Mustafa Demirkanlı’ya hakaret ettikleri iddiasıyla yargılanmaları devam etmekte olan Çoşkun B. ve H. Hilmi B.’nin birlikte sanık oldukları duruşmaya Çoşkun B. katılmadı.

Duruşmaya katılan H. Hilmi B. vermiş olduğu ifadesinde suçlamaları kabul etmediğini bildirdikten sonra, “Ayrıca Coşkun B. ile benim hukuki ve fiili bir yakınlığım, entelektüel  ve ideolojik bir yakınlığım yoktur, bu nedenle mahkemenin takdirinde olmak koşuluyla davaların birleştirilmesini istemiyorum” diye açıklamalarda bulundu.

Duruşma, 25.06.2015 tarihine ertelendi.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku