İstanbul’dan 4 sahne 4 oyunla1-8 Ağustos tarihleri arasında Gümüşlük Akademisi’ne konuk oluyor!

İstanbul’da 10 sahnenin birlikteliğiyle kurulan Alternatif Sahneler Oluşumu ile Gümüşlük Akademisi’nin işbirliğiyle 1-8 Ağustos tarihlerinde Alternatif Sahneler Festivali düzenleniyor. Festivalde dört sahne, dört oyunla Gümüşlük Akademisi’nin açıkhava sahnesinde seyirciyle buluşuyor.

Gümüşlük Akademisi’nde ilk kez yapılacak olan gösterimlerle küçük bir festival yaratılarak; İstanbul’daki alternatif sahnelerde yer alan oyunların yaz aylarında seyirciyle buluşması ve bu işbirliğinin süreklilik kazanması hedefleniyor.

80'lerde Lubunya Olmak
80’lerde Lubunya Olmak

Akademi’nin Açıkhava Sahnesi’nde izleyiciyle buluşacak oyunlar; “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi”, “Soytarılar”, “80’lerde Lubunya Olmak” ve Yaka Paça.

Festivalin ilk oyunu, aldığı ödüllerle adından sıkça söz ettiren, Ebru Nihan Celkan’ın yazdığı, oyuncu Sumru Yavrucuk’un yönetip oynadığı  “Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi”.  İlk olarak  Kumbaracı50 Sahnesi’nde seyirciyle buluşan oyun,  1 Ağustos Cuma günü saat 21:00’de izlenebilir.

Sahne Hâl’in festivalde yer alan, R.Pavelkiç’in “Soytarılar” adlı oyununu ise Sabahattin Yakut yönetti. Tek perdelik bir kara komedi olan oyun 4 Ağustos’ta saat 21:00’de Gümüşlük Akademisi’nde seyirciyle buluşacak.

Mekân Artı’nın “80’lerde Lubunya Olmak” adlı müzikli oyunu ise festivalin diğer oyunlarından. Ufuk Tan Altunkaya’nın yönettiği oyun, İzmir’de yer alan Siyah Pembe Üçgen Derneği’nin dört trans bireyin yaşamlarını anlatan metininden sahneye uyarlandı. Oyun, 6 Ağustos Çarşamba günü saat 21:00’de sahnede olacak.

Yaka Paça
Yaka Paça

Festivalin son oyunu ise bir doğaçlama tiyatro gösterisi. Yaka Paça adlı doğaçlama tiyatro oyunu 2013 yılından bu yana İstanbul’da KaraKutu Sahnesi’nde gösterilerine devam ediyor. Tek perdelik gösteri, 8 Ağustos’ta saat 21:00’de seyredilebilir.

Festivalle ilgili haberler ve program;

www.alternatifsahneler.com ve www.gumuslukakademisi.org sayfalarından takip edilebilir.

Detaylı bilgi için:
Gülhan Kadim
Festival Koordinatörü

gulhan@altidansonra.com

532 255 5580

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here