1959 yılından bu yana sanat dünyasında adından hep söz ettiren Gypsy, bu sene de Olivier’de karşımıza çıktı. Müzikal geceden üç ödülle ayrıldı. Müzik Dalında En İyi Kadın Oyuncu, En iyi Yeniden Sahnelenen Oyun ve En İyi Işık Tasarımı dallarında ödüle layık görüldü.

Gspys

İlk kez 1959 yılında Arthur Laurents’in aynı adlı kitabından uyarlanan, Jule Styne’ın müziği ve Stephen Sondheim’in sözleri ile müzikal olan Gypsy, 2014 yılında Jonathan Kent yönetiminde sahneye koyuldu. 30 kişilik bir kastla yoluna devam eden müzikal, aralarında Ben Brantley ve Frank Rich gibi isimlerin de bulunduğu önemli yazar ve eleştirmenler tarafından Amerika yapımı en iyi müzikallerden biri olarak değerlendiriliyor.

Müzikal, ünlü bir striptiz sanatçısı olan Rose Lee’nin otobiyografisinden yola çıkıyor. Hikâye, Lee’nin hayallerine, iki kızını şov dünyasının içine sokmak için verdiği çabalara odaklanıyor. “Some People”, “Let Me Entertain You” ve “Everything’s Coming Up Roses” gibi kültleşmiş şarkılar da müzikalde yeniden hayat buluyor.

Haber: Gökçe Özgen

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here