hayaller“9 Canlı” Sinop Belediyesi’nin katkılarıyla ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği halinde ücretsiz olarak Tiyatro severler ile buluştu.

Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenen oyunu Sinop Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşe KESKİN, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Önder DİNÇER, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanı Gökhan USTABAŞ, Sinop Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Fahri BOSTAN ve tiyatro sever vatandaşlar ilgi ile izledi.

Sinop Hayaller Tiyatrosu tarafından amatör bir ruh ile fakat profesyonel anlamda hazırlanan ve sahnelenen “9 Canlı” isimli oyununda,  bir ailenin kendi içinde söylediği “küçük pembe yalanların katlanarak büyümesi ve sonrasında yaşanan durum” polisiye aşk komedisi türünde iki perde halinde anlatıldı.

Oyunda, Kerim Alp KAYIKÇIOĞLU, Simge SEMERCİ, Büşra ŞANOĞLU, Çağatay ÇAĞIMNI, Kerem URHAN, Cihan ÇAKIR, Recep GÜNDÜZ ve Taylan DEMİRCİ başarılı bir performans göstererek, izleyicilerden tam not aldılar.

Seyircilerin büyük alkışını toplayan oyunun Hayaller Tiyatrosu kursuna katılan gençler tarafından ortaya konulduğunu belirten Sinop Hayaller Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Enes CANGÜL, “Bu oyun şunu gösterdi ki bizim acilen kültür merkezine ihtiyacımız var. Oyunumuzu izlemeye gelen sanatsever dostlarımıza maalesef yerimiz kalmadı demek zorunda kalıyoruz ve bu durum bizi derinden üzüyor. Yetkililerin bu duruma bir an önce bir çözüm bulmalarını istiyoruz.  Bu ekibimiz köy ve beldelere de gidecek ve orada yaşayan vatandaşlarımızın da tiyatro ve sanat ihtiyaçlarına cevap verecekler. Tiyatro sanatının yüz akı olan ekibimizi tebrik ediyorum” dedi.

Cangül, “Ayrıca önceden planlanan programları nedeniyle oyunumuza katılamayan ama bizlerden desteğini hiç bir zaman esirgemeyen başta Kültür ve Turizm Bakanı Ömer ÇELİK, Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet ERSOY, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Sinop Milletvekili Engin ALTAY, Durağan Kaymakamı Davut DÜZGÜN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih KELEŞ, Sinop Fotoğraf Amatörleri Derneği Başkanı Erdoğan PURÇLUTEPE ve Sinop Yıldız Tv’den Deniz ÖZEN’e teşekkürü bir borç bilmekteyiz.” dedi.