“HOŞGELDİN BOYACI” 13 Aralık’ta…

editor
17 Görüntülenme
“HOŞGELDİN BOYACI” 13 Aralık’ta…

Erdal Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner’in birlikte aynı sahneyi paylaştıkları “Hoşgeldin Boyacı”nın prömiyeri için geri sayım başladı! Özyağcılar, kendisi gibi tiyatroya gönül veren kızı Zeynep Özyağcılar’la birlikte kurdukları Tiyatro Martı’nın ikinci oyunu “Hoşgeldin Boyacı” ile seyirciyi güldürmeye hazırlanıyor. Donald Churchill  imzası taşıyan “The Decorator” oyununu “Hoşgeldin Boyacı” adıyla sahnelemeye hazırlanan Özyağcılar, Laçin ve Çetiner’in bol sürprizli ve kahkahalı prömiyeri, 13 Aralık 2014, Cumartesi akşamı saat 20:30’da, Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde.

unnamed318 yıllık aranın ardından “Hoşgeldin Boyacı” adlı oyunla tiyatro sahnelerine geri dönen Erdal Özyağcılar’ın, Berna Laçin ve Gözde Çetiner ile seyirciyi bir hayli güldüreceği oyunun prömiyerine sayılı günler kaldı. Uzun bir aradan sonra tiyatro seyircisiyle buluşacak olmanın heyecanını yaşayan Erdal Özyağcılar, en çok da kızı Zeynep Özyağcılar’ın kendisini izleyecek olmasından dolayı heyecanlı.

Usta oyuncu, geçen yıl Zeynep Özyağcılar ile birlikte kurdukları Tiyatro Martı’nın ikinci oyunu “Hoşgeldin Boyacı”da, hayatı boyunca aktör olma hayalleri kurarken para kazanmak adına boyacılığa başlayan bir adamı canlandırıyor. Boyacılık yaptığı evde, kocasının yasak ilişki yaşadığı sevgilisi ve onunla burun buruna gelen kadının karşılaşmasına şahit olan talihsiz boyacının sürprizlerle dolu macerasını anlatan oyun, seyirciyi bir hayli güldürmeye kararlı.

Tiyatro Martı, Donald Churchill  imzası taşıyan ve Füsun Günersel’in dilimize çevirdiği “The Decorator” oyununu “Hoşgeldin Boyacı” adıyla tiyatroseverlerle buluşturuyor. Yönetmenliğini Arif Akkaya’nın üstlendiği oyunun dekor tasarımı da yine Arif Akkaya ile Sırrı Topraktepe imzası taşıyor. Gülmecesi bol oyunun kostüm tasarımı ise Feyza Zeybek’e ait.
unnamed1

Dyo’nun katkılarıyla hayata geçirilen “Hoşgeldin Boyacı”, 13 Aralık 2014, Cumartesi akşamı saat 20:30’da, Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek prömiyerinin ardından, 14 Aralık 2014, Pazar günü saat 16:00’da yine aynı sahnede tiyatroseverlerle buluşuyor.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku