İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nda Erhan Yazıcıoğlu Dönemi

editor
45 Görüntülenme
İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nda  Erhan Yazıcıoğlu Dönemi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği görevine Tiyatro Sanatçısı Erhan Yazıcıoğlu getirildi.

Şehir Tiyatroları’na figüran olarak başlayan ve 47 yıldır kuruma hizmet veren Yazıcıoğlu, aynı zamanda sinema oyunculuğu, tiyatro yönetmenliği, program sunuculuğu ve seslendirme sanatçılığı görevlerini de üstlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Kadir Topbaş’ın talimatıyla verilen görevi büyük bir zevkle kabul ettiğini söyleyen Erhan Yazıcıoğlu, “Figüran olarak girdiğim tiyatroda Genel Sanat Yönetmeni olmak büyük bir onurdur. Beni bu göreve layık görerek onurlandıran başta Sayın Kadir Topbaş olmak üzere herkese teşekkür ederim.” diyerek göreve başladı.

Yazıcıoğlu, “Önce Tiyatro” ilkesini ön planda tutarak, tiyatroyu şahlandırmak adına tüm çalışma arkadaşlarına güven duyduğunu ve Şehir Tiyatroları’nın 100. yılının adına yakışır şekilde kutlanacağını belirtti.

Erhan Yazıcıoğlu kimdir?
Erhan Yazıcıoğlu, İstanbul Şehir Tiyatroları’na 17 yaşında figüran olarak katıldı. Yazıcıoğlu, Tiyatro İstanbul, Sadri Alışık Tiyatrosu gibi tiyatrolarda konuk oyuncu ve konuk yönetmen olarak çalışmalar yürüttü.

Erhan Yazıcıoğlu; “Bizim Şarkımız”, “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum”, “Keşanlı Ali Destanı”, “Vişne Bahçesi” ve “Ağrı Dağı Efsanesi” gibi bazı önemli oyunlarda rol aldı. Tiyatro dünyasının anlatıldığı “Kenar Mahalle Delikanlısı” adlı kitabın da yazarı olan Yazıcıoğlu; “Bahçemdeki Ayı”, “Ekmek Köy” ve “Palyoça Prens” gibi tiyatro oyunlarını da yönetti. Tiyatro Sanatçısı Erhan Yazıcıoğlu; “Palavra Aşklar”, “Kısık Ateşte 15 Dakika” ve “Karadayı” gibi önemli filmlerde de rol aldı.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku