100. yılını kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Piti adlı yeni çocuk oyununu seyirciyle buluşturuyor. Okan Karaca’nın yazıp yönettiği Piti, 30-31 Ocak 2014 tarihlerinde Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde küçük tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor.

Annesini kaybetmiş bir kaz yavrusu olan Piti, daha yumurtadayken üç kardeşin bahçesine yuvarlanır. Yumurta çatlar, içinden Piti çıkar. Üç kardeş Piti’yi çok severler ve ona annesini bulması için yardım etmeye karar verirler. Fakat Muhteşem Kurt peşinde olduğu uçurtmayı ele geçirebilmek için Piti’yi kaçırır.

Dramaturgluğunu Özge Ökten’in, sahne ve kostüm tasarımını Okan Karaca’nın, ışık tasarımını Zafer Çıtak’ın, efekt tasarımını Can İşitmen’in yaptığı oyunda; Şenay Bağ, Pınar Aygün, Engin Akpınar, Okan Karaca, Ceren Hacımuratoğlu rol alıyor.

Oyunu 3 yaş ve üzeri çocuklar seyredebilir.

Not: Piti, 6-7-13-14 Şubat 2014 tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde, 20-21-27-28 Şubat 2014 tarihleri arasında ise Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde oynanacaktır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here