kes ve kac100. yılını kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, “Kes ve Kaç” adlı yeni oyunu Şubat ayında seyirciyle buluşturuyor. Peter Horsler’in yazdığı S. Bora Seçkin’in yönettiği oyun, 13-23 Şubat 2014 tarihleri arasında Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde sahnelenecek.

Kes ve Kaç adlı oyunda, sağlık sektöründeki özelleştirmelerin neden olduğu büyük tehlikelerin konu edilirken birbirinden ilginç hasta ve “hastalık hastası” karakterlerin başından geçen komik olaylar anlatılıyor. “Kes ve Kaç”, maddi çıkar dünyasında aklını kullanamayan bireyin nasıl kullanılabileceğine işaret ediyor.

Çevirisini Salih Sinan Gürtunca’nın, dramaturgisini Gökhan Aktemur’un, sahne tasarımını Mehmet Emin Kaplan’ın, ışık tasarımını Mahmut Özdemir’in, kostüm tasarımını Aysel Doğan’ın, efekt tasarımını Umut Yüzbaşıoğlu’nun, görsel tasarımını Mustafa Küçücük’ün yaptığı oyunda rolleri; Berrin Koper, Betül Kızılok Bavli, Caner Bilginer, Cem Karakaya, Derya Yıldırım, Özge Özder, Eylül Soğukçay, İbrahim Can, Rıdvan Çelebi paylaşıyor.

1 YORUM

  1. Her oyunu bir şekilde uyarlamak zorunda değilsiniz sayın yönetmenlerimiz. Özellikle Uyarlanadığınız oyun, günden güne insanların saygısını yitirdiği sağlık sektörü ise iki kere düşünülmeli. Şiddetin her geçen gün üstüne bir tuğla daha koyduğu sağlık sektörü… Sizler halkı dolaylı yoldan eğiten, onların zihinlerinde kalıpları oluşturan, ufkunu açan gruplarsınız. Hekimi, hemşireyi türk halkına bu şekilde sergilemeden önce ülke şartlarına uygun olup olmayacağı bir kez daha düşünülseydi keşke… Sağlık çalışanlarına saygının artacağı günler dileği ile…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here