İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları; Çocuk Tiyatrosu biriminin çatısı altında çalışmalarını sürdüren çocuk eğitim birimi; yıllardır tiyatro eğitimi almak isteyen çocuklara kapılarını açmakta. 2 Yıl süren eğitimler için her iki yılda bir sınav açan birim geçen yıl verdiği mezunların ardından, bu yıl yeni öğrenciler almak için yeniden sınav açıyor.

Deneyimli eğitimciler tarafından oluşturulan eğitim kadrosu; dans, sahne, müzik, şan, sosyal beceri, tasarım, diksiyon, dramaturji alanlarında 2 yıl boyunca çocuklar için özel bir eğitim programı uygulayacak.

Ücretsiz verilecek olan eğitim çalışmaları 2 yıl boyunca Kerem Yılmazer Sahnesi’nde Cumartesi-Pazar günleri 10:00-13.00 saatleri arasında yapılacak.

Başvuru İçin;

– Sınava girecek adayların 2006-2007-2008 doğumlu olmaları gerekmektedir.

– Ön kayıt için başvuru formlarına tüm sahnelerimizin idare amirliklerinden ya da internet üzerinden www.ibst.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Kayıtlarınız başvuru belgeleriniz ile birlikte idare amirlikleri tarafından alınacaktır.

Başvurular 19 Ekim 2016 Tarihine Kadar Devam Edecektir…

– Başvurular için; sağlık ocaklarından ya da semt polikliniklerinden alınacak sağlık raporu, yeni çekilmiş iki adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi gerekmektedir.

– Başvurular 27 Eylül – 11 Ekim tarihleri arasında alınacaktır.

– Sınav 2 aşamalı olarak yapılacaktır.

– 1. Sınav 15-16 Ekim tarihlerinde Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde yapılacaktır.

– 14 Ekim günü adayların sınava giriş saatleri tüm sahnelerimize asılacaktır.

– 1. Sınavı geçen adaylar için 2. sınav tarihi ve saatleri tarafınıza bildirilecektir.

– Sınava girecek adayların seçecekleri birer şiir ve şarkıyı ezberlemeleri gerekmektedir.

NOT: Yaş gruplarının uygunluğu açısından her yıl 8-9-10 yaşındaki adaylar sınava alınmaktadır. Bu sebeple 2009 doğumluların 2018-2020 sezonunda yapılacak sınava müraacat etmelerini rica ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here