İçindeki Clown’ı Keşfet!

editor
23 Görüntülenme
İçindeki Clown’ı Keşfet!

Dramatik Sanatlar Eğitim ve Araştırma Derneği (DRASED), Mardin de Tiyatroya dair alt yapıyı güçlendirmek amacıyla; Tiyatro Sanatına gönül vermiş, 16 yaş üstü, farklı yaş grubundan 20 katılımcıya, 12-17 Haziran 2017 tarihleri arasında( 6 gün ), “Clown Atölyesi” gerçekleştirecektir.

Clawn Atölye Eğitimi; Türkiye de Clown alanında çok az sayıdaki uzmandan biri olan,Yönetmen,Oyuncu ve Clown Hakan YAVAŞ tarafından verilecektir.

Clown yolculuğu, kendimizi bilinmeyene tamamen bıraktığımızda, dengesizliği tecrübe etmek için kendimize izin verdiğimizde ve boşluğun içine doğru yürümeyi kabullendiğimizde başlar. Tüm bu dengesizlik koşullarında bedenimiz uyanıklaşır. Şeffaflaşırız.

Kendi clown’umuz ile iletişime geçmek için kurduğumuz her girişim bizi hem içsel hem de dışsal bir yolculuğa yönlendirir. Savunmasız olmak; ama olabildiğince de cesur davranmak, Kendin olabilmek, korkusuzca hiç bir tabu ve ön yargının içinde olmadan… Hiç bir şeyi oynamadan, kendi iç dünyanda kendinle yüzleşebilmek, Büyük bir samimiyet ve alçak gönüllülük dünyasında olabilmek.

Bu atölye çalışmasında; clown olarak yaşamanın nasıl olduğunu tecrübe edeceğiz. Hatalarımızı kutlamaya başlayacak ve başarısızlığımızın yaratıcı potansiyelini keşfedeceğiz. Farkındalığımızı ve oyunbazlığımızı uyandıracağız. Karşımızdaki her durum bizim için bir oyuna dönüşecek. Oyunlar arayıcılığı ile kendimizi korkulardan ve yargılardan arındıracağız.

Her katılımcıya kendi yalınlığı, masumiyeti ve içindeki çocukla iletişime geçme fırsatı verecek. Bunun yanında gizli niteliklerimizin, yeteneklerimizin ortaya çıktığı ve onlarla eğlenceli temas kuracağımız yaratıcı bir sürece girmiş olacağız. Bedensel imgelemimiz ve bedensel farkındalığımız harekete geçecek. Clown oyunculuğu bir çok oyunculuk türünü içinde barındırdığı için, oyuncuda sağlam bir temelin oluşmasına ya da yenilenmesine yardımcı olacaktır.

Not: Başvuru süresi; 10 Haziran 2017 tarihine kadar devam edecektir.

 

 

Saygılarımızla
Nurhan ÖKTEM
DRASED Yönetim Kurulu Başkanı
Drased Tel: 05305803700
e-mail:dramatiksanatlardernegi@gmail.com

 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku