Karart Kültür Sanat’ın 2016-2017 sezonu için hazırladığı iki perdelik müzikli komedi oyunu İki Efendinin Uşağı 28 Kasım Pazartesi 20:00’de Ak’la Kara Tiyatro Sahnesi’nde.

dsc01897

Oyun Hakkında; Pantolone kızı Clarice’i Dottore’nin oğlu Slvio ile evlendirmeye karar vermiştir ve evinde bir tören düzenler. Gençler birbirlerine çok aşıktır. Daha önce kızını evlendirme sözünü verdiği ve öldüğünü öğrendikleri Federico Rasponi’nin bu törene gelmesiyle işler karışır. Aslında gelen Rasponi’nin kılığına girmiş kız kardeşi Beatrice’dir. O da abisi ile yaptığı düellodan sonra kayıplara karışan sevgilisi Florindo’yu bulmak istemektedir. Şehirde olan Florindo ve Beatrice farkında olmadan aynı uşağı işe alınca işler daha da karışmıştır. Oyun geleneksel motiflerimizle harmanlanarak bugüne taşındı. Halk tiyatrosunun farklı coğrafyalarda bile olsa ortak noktası olan göstermeci yaklaşım çıkış noktamız oldu. Hayat, aşk, para ve kimlikler üzerinden akıp giderken birileri ölür hem de her gün.

Oyun Ekibi
Yazan:
Carlo Goldoni, Çeviren: Rekin Teksoy, Yöneten: Özlem Turhal de Chiara, Dramaturg: Dilek Tekintaş, Sanat Tasarım: Tuluğ Ünlütürk, Koreografi & Akrobasi: Arda Alpkıray – Emilio (Napoleao) de Chiara, Repetitör: Verda Habif, Dekor Uygulama: Murathan Yılmaz, Aksesuar Uygulama: Demet Ergün, Müzik: Almir Güngör, Makyaj Tasarımı: Umay Korgül Gelgör, Oyuncular: Uğur Baloğlu, Türkü Deyiş Çınar, Gözde Demirtaş, Dilan Düzgüner, Arda Alan Işık, Volkan Işılay, Sinan Mutlu, Aras Şenol, FedericoVillatico, Emirhan Yolsal, Yapımcı: Osman Genç

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here