İstanbul DT- “Sahibinin Sesi” Oyunun Galası Yapıldı

editor
342 Görüntülenme
İstanbul DT- “Sahibinin Sesi” Oyunun Galası Yapıldı

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun 2018 – 2019 tiyatro sezonu yeni oyunlarından “Sahibinin Sesi” nin galası 24 Ocak Perşembe günü Üsküdar Tekel Sahnesinde yoğun bir katılımla gerçekleşti. Galaya basın mensupları, jüri üyelerinin de bulunduğu kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

22. İstanbul Tiyatro Festivali (İKSV) kapsamında 02 Aralık 2018 Pazar günü Üsküdar Tekel Sahnesinde prömiyer yapan Sevim Burak imzalı “Sahibinin Sesi” adlı oyun İskender Altın rejisiyle oynanıyor.

Oyun; çok kültürlülüğün, parçalanmanın, deliliğin izlerini sürerek yazılmış Zembul ve Bilal’in trajik aşkını sahneye taşıyor. Oyunun dekor tasarımını Şirin Dağtekin Yenen, kostüm tasarımını Çevren Sarayoğlu, ışık tasarımını Akın Yılmaz, müzikleri Cem İdiz, koreografiyi Sibel Sürel, dramaturgiyi ise Canan Kırımsoy üstleniyor. Oyunda; Fatih Topçuoğlu, Ebru Aytürk, Lebib Gökhan, Meltem Evcioğlu, Oğuz Tunç, Eren Özyalçın, Murat Yatman, Esra Akbaş, Tayfun Sav, Duygu Başkaya, Berk Sezenler, Burak Aksak, Ecesu Sevindik ve Dilara Suer rol alıyor.

“Sahibinin Sesi”, 03 Şubat Pazar gününe kadar Üsküdar Tekel Sahnesinde izlenebilir.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku