İstanbul DT’nin Yeni Çocuk Oyunu: “Turta Girmemiş Orman”

editor
711 Görüntülenme
İstanbul DT’nin Yeni Çocuk Oyunu: “Turta Girmemiş Orman”

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nın yeni çocuk oyunu “Turta Girmemiş Orman”  geçtiğimiz günlerde Halis Kurtça Kültür Merkezi’nde prömiyer yaptı.

“Turta Girmemiş Orman” adlı oyun 4 yaş üstü izleyicilerle buluştu. Dila Er ve Gözde Kısa’nın yazdığı oyunu Elif Erdal yönetiyor. Dekor tasarımında Şirin Dağtekin Yenen, kostüm tasarımında Medina Yavuz Almaç, ışık tasarımında Akın Yılmaz yer alıyor. Müziklerini Deniz Gürzumar’ın yaptığı oyunda koreografi İzmir Selen Tenim’e dramaturgi ise Günay Ertekin’e ait. Oyundaki karakterlere; Lalizer Kemaloğlu, Alp Ünsal, Onur Hanpa, Merve Çağla Kuru ve Büşra Devrim Cevher hayat veriyor.

Oyunun konusu kısaca şöyle;

” Turta Girmemiş Orman”ın yamacındaki dağ, lezzetli dev çileklerle doludur. Sevimli aşçı ejderha, dev çileği yemesi orman sakinleri tarafından yasaklanmıştır. En sevdiği şeyden mahrum bırakılan sevimli ejderha, çok huysuz ve mutsuzdur. Ormanın afacan devi Devcan da, baba kucağından mahrum bırakıldığı için aynı derecede mutsuzdur. Bu yüzden arkadaşı ejderhaya yardımcı olmaya çalışır ancak ejderhaya konulan yasağın nedenini bir türlü öğrenemez. Ta ki ormanda çıkan yangın tüm gerçekleri ortaya çıkarana kadar… Bakalım sevimli aşçı ejderha özlemini çektiği lezzete kavuşabilecek mi?

Oyun sezon boyunca çocuklarla buluşmaya devam edecek.

 

 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku

UA-133167482-1