İstanbul Emniyet Müdürlüğü “Sadece Diktatör” Oyununun Oynandığı Sahneyi Arıyor!

akdeniz
77 Görüntülenme
İstanbul Emniyet Müdürlüğü “Sadece Diktatör” Oyununun Oynandığı Sahneyi Arıyor!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü talimatı ile polislerin Kadıköy’de tiyatro sahnelerine giderek ve arayarak baskı oluşturmaya çalıştıkları ortaya çıktı.

Oyuncu Barış Atay sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ise oyunun oynandığı tiyatro sahnesini adres göstererek, “İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün talimatı ile şu an Kadıköy’deki tüm tiyatro sahnelerine gidip, arayıp “Sadece Diktatör burada mı oynuyor, bu oyun sakıncalı, şikayet var” diyen Kadıköy Emniyet Müdürlüğü’nden polislere kolaylık olsun, İstanbul temsilleri Kadiköy Emek Tiyatrosunda oynanmaktadır!” dedi.

“Tehditlere Boyun Eğecek Değiliz”

Atay ayrıca “Neredeyse her temsile sivil polis gönderdiğiniz için bilmemeniz mümkün değil ama diyelim ki unuttunuz, hatırlatalım. Onur Orhan’ın yazdığı Caner Erdemin yönettiği benim oynadığım oyunun 3. sezonu 157. temsilidir ve devam edecektir. Diğer sahnedeki dostlarımızı, oyunun orada oynanmadığını bilmenize rağmen taciz etmeniz boşa bir çabadır. Hiçbir tiyatrocu arkadaşımız ve biz tehditlerinize boyun eğecek değiliz. Öyle olsa iktidarınız süresinde tiyatro yapmak yerine, “saray”da yemek kuyruğuna girerdik zaten” ifadelerini kullandı.

“Soylu Çok İstiyorsa Gelip Oyunu İzleyebilir”

Atay şöyle devam etti: “İçişleri bakanı Süleyman Soylu’nun emir erlerini kapı kapı dolaştırmasına gerek yok, çok istiyorlarsa oyunu gelip izleyebilir ya da farklı temsillerde kaydettikleri video görüntülerinden izleyebilirler. İş yükünüz de azalmış olur. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da sadece kendisinden bahsedildiği paranoyasına kapılması ya da kendisine bu kadar büyük bir önem atfetmesi gereksizdir. Derdimiz sadece kişiler değil, baskıcı yönetimler ve diktatörlüklerdir. Tek diktatör de kendisi değildir, sadece sistemin küçük bir parçasıdır. Özet olarak “Sadece Diktatör” şu ana kadar yaklaşık 40.000 seyirciye ulaşmıştır bundan sonra da her türlü engelleme çabanıza, baskılara rağmen ulaşmaya devam edecektir. Biliriz ki korkunuz budur!”

Kaynak: İleri Haber

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku