Istanbul Fringe gönüllüsü olmak için son gün!

editor
634 Görüntülenme

Türkiye’de ilk kez 18 – 22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Istanbul Fringe Festival’in gönüllü başvuruları 10 Temmuz’a kadar devam ediyor. Üniversitelerin sanat bölümlerinde eğitim gören ve sahne sanatlarına ilgi duyanlar, https://www.fringeistanbul.com/trk/katilim sayfası üzerinden gönüllü formunu doldurarak başvuru yapabiliyor.

Istanbul Fringe Festival Hakkında :

İstanbul Fringe Festival, tüm dünyada olduğu gibi çeşitliliği ve özgünlüğü İstanbul’un kent dinamiği ve çok kültürlü doğasıyla buluşturmak üzere yola çıkıyor. Çoğulcu ve disiplinler arası bir temele dayanan Fringe, yeni ve dinamik olanı kültür ve sanat yoluyla arayan katılımcılarını, çoğulcu ve yenilikçi bir atmosfere davet ediyor.

Türkiye’de ilk kez 18 – 22 Eylül tarihleri arasında şehrin farklı sanat mekanlarında, Türkiye’den ve dünyadan 20 ekibi ağırlayacak Istanbul Fringe Festival’de tiyatro, dans ve performans disiplinlerindeki gösterimlerin yanı sıra yerli ve yabancı ekiplerin vereceği workshop’lar ve partiler de bulunuyor. Festival biletlerine tiyatrolar.com.tr üzerinden ulaşılabiliyor.

Fringe Festival Nedir?

“Alternatif”, “keşfedilmemiş”, “sınır” anlamına gelen Fringe’in hikayesi, 1947 yılında Uluslararası Edinburg Festivali’ne misafir olarak katılan ve gösterilerini “bir kenarda” sergileyen 8 ekip ile başladı. Bu oluşum, çağdaş gösteri sanatları alanındaki en prestijli festivallerden biri olarak görülen Edinburg Fringe’e dönüştü. Bugün Fringe Festivalleri, her yıl dünyanın farklı şehirlerinde 170 bin sanatçıyı, 250 farklı mekanda ve 60 bin etkinlikte, yaklaşık 19 milyon kişiyle buluşturuyor. Her şehirde farklı ölçek ve formlarda düzenlenen Fringe Festivalleri alternatif ve yenilikçi işler üreten genç sanatçılara işlerini uluslararası platformda sergileme imkanı sunuyor.

Festival programını takip etmek için:

https://www.fringeistanbul.com/home

https://www.facebook.com/istanbulfringe/

https://www.instagram.com/istanbulfringe/

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku