İstanbul Kumpanyası 2016-2017 tiyatro sezonunda Ali Bey’in “Letafet” adlı eserinden Tarık Şerbetçioğlu’nun uyarladığı ve yönettiği Müzikal Komedi oyunu “Çöpçatan” ile seyircilerinin karşısına çıktı.

Oyunun ilk gösterimi 24 Şubat 2017 Cuma günü Kadıköy Barış Manço K.M de gerçekleşti. Oyunun müzikleri Deniz Noyan’a, dekor- kostüm tasarımı ve koreografisi Binnur Şerbetçioğlu’na, dramaturgisi Gökhan Aktemur’a ait.

Ömer Göktay yönetiminde 5 kişilik Çöpçatan orkestrasının eşlik ettiği oyunda; Binnur Şerbetçioğlu, Naci Taşdöğen, Tarık Şerbetçioğlu, Nermin Koçak Tunçay, Serhan Atak, Seda Nuroğlu, Gizem İnceoğlu, Tuncay Vicnelioğlu, Cem Özoktay ve Uğur Göncü rol alıyor.

Modern ile Gelenekselin harmanlandığı eğlenceli oyunda Nune adındaki Falcı (Binnur Şerbetçioğlu) iki sevdalı yüreğin arasında çöpçatanlığa soyunuyor, seyircileri maceradan maceraya sürüklüyor.

“Türk tiyatrosunda yeni biçimlere, yeni sahne plastiğine ve anlatımlara ihtiyaç var” diyen yönetmen Şerbetçioğlu, yine 1916 yılına ait 101 yıllık bir metinden modern bir okuma ile müzikli komedi oyunlarına bir farklı bakış getiriyor. 100 yıl öncesinin operetleri günümüz seyircisine bugünün sunumu ile aktarılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here