İŞTİSAN: “Kamuoyunun Dikkatine”

editor
54 Görüntülenme
İŞTİSAN: “Kamuoyunun Dikkatine”

Son zamanlarda basın ve sosyal medya üzerinden tiyatromuzun repertuvarındaki “Cibali Karakolu” oyunuyla ilgili bir tartışma yürütülmekte ve derneğimizin adı geçirilerek, konuyla ilgili sessiz kaldığımız imajı yaratılmaya çalışılmaktadır. Şehir Tiyatroları’nın işleyişi ve teamülleri gereği Genel Sanat Yönetmeni, repertuvarımızdaki tüm oyunlardan sorumlu kişidir ve bu oyunlarla ilgili -oyunun yönetmeniyle birlikte ve sanatsal kriterleri gözönününde bulundurarak- her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Buradaki sorun, Şehir Tiyatroları’nda sahnelenen bir oyunda ortaya çıkan ve tamamiyle tiyatronun iç işleyişiyle ilgili bir durumun “sansür” adı altında kamuoyuna servis edilmiş olmasıdır.

Şehir Tiyatrosu emekçileri olarak, özellikle de 100. gurur yılımızda yapılacak, üretilecek bunca işimiz varken, gündemin bu şekilde meşgul edilmesini doğru bulmuyor ve kamuoyunda tiyatromuzu hedef alan ve yanlış bilgiler içeren paylaşımları yapanları sağduyuya davet ediyoruz. Bu konuda bizi ilgilendiren tek şey. Bu yanlı ve yanlış bilgilerin içimizden kim ya da kimler tarafından ve ne amaçla dışarıya servis edildiğidir.

İŞTİSAN olarak her zaman olduğu gibi haksızlıkların ve sansürün karşısında durmaya devam edeceğiz, tıpkı yuvamızı hedef alan yalan haberlerin karşısında durduğumuz gibi!..

İŞTİSAN Yönetim Kurulu

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku