İzmir DT “Karşıyaka Sahnesi”ni Kaşıkçılar Oyunuyla Açıyor

editor
794 Görüntülenme
İzmir DT  “Karşıyaka Sahnesi”ni  Kaşıkçılar Oyunuyla Açıyor

İzmir Devlet Tiyatrosu “Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi”ne yeniden kavuşuyor.

2014 yılında temeli atılan bina, 303 koltuk kapasiteli salon, tiyatroseverlerle 21 Mart’ta “KAŞIKÇILAR” adlı müzikli oyunu ile buluşuyor. 

Oyunun Konusu:

 Musahipzade Celal’in yazdığı Metin Oyman’ın yönettiği “KAŞIKÇILAR” adlı müzikli oyun  “Kalfalıktan ustalığa geçen kaşıkçı ustası Habib ile Didar Ağa’nın konağında cariye olan Nurhayat’ın aşkını konu alıyor. Birbirlerine kavuşmak için nice güçlüğü aşan, zorlu maceraları göze alan genç aşıkların hikayesi, müzikli, danslı ve eğlenceli bir anlatımla sunuluyor. Arka planda ise ustalığa yükselmek için düzenlenen peştamal kuşanma töreni ve eski İstanbul yaşamının kaybolmaya yüz tutan nice değerleri, aşıkların hikayesini oluşturuyor.

Oyunun Künyesi: 

Dekor tasarımı Tayfun Çebi’ye, kostüm tasarımı Medina Yavuz Almaç’a, ışık tasarımı Zeki Kayar’a müzikleri Özgür Yurteri’ye , koreografisi Tolga Erk’e ait. Oyunun danışmanı Prof. Murat Tuncay, dramaturgu Füsun Ataman yönetmen yardımcısı Neşet Erdem,  asistanı ise Derya Kara Erk. 

Oyunun başrollerini Sedat Şenoğlu, Doğan Yağcı, Ali Hakan Beşen, Neşet Erdem, Murat Çobangil,  Bahar Başar, Fulya Atatoprak, Deniz Burak Mersinli, Gizem Karasu Mersinli,  Fuat Şarbalkan, Emrah Şenışık, Semih Özbilgi, Cihan Gireyhan, Tolga Erk, Deniz Taylan Tonbul, Ender Şeviker, İlke Can, Salih Köküz, Derya Kara Erk, Tuğçe Us, Gizem Cessur, Fulya Gezici, Hülya Yılmaz, Meltem Başınhan,  Özgür Yurteri, Salih Sütoğlu, Alparslan Topçu, Merve Biçer, Fatih Kaya, Güneri Avcı, Erdem Aktaş paylaşıyor. 

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku