İzmir DT’nin Yeni Oyunu “İkimizin Dünyası” Prömiyer Yapıyor

editor
738 Görüntülenme
İzmir DT’nin Yeni Oyunu “İkimizin Dünyası” Prömiyer Yapıyor

İzmir Devlet Tiyatrosu’nun yeni oyunu “İkimizin Dünyası” 20 Kasım  2018 Salı günü saat 20:00’de İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi’nde prömiyer yapıyor. 

2018-2019 sezonuna coşkulu şekilde giren İzmir Devlet Tiyatrosu’nda tiyatro şöleni devam ediyor. Geçtiğimiz ay “NEREYE” ve “PRÖMİYER PARTİSİ” ile izleyicileriyle buluşan İzmir Devlet Tiyatrosu, bu defa ilişkilerimize ışık tutuyor.

Michael Frayn’ın yazdığı, Ali Yalaz’ın çevirdiği, Yusuf Köksal’ın yönettiği oyun erkek ve kadına ait dünyaların bitmek bilmeyen çatışmalarını ele alıyor. Oyunun başrollerini Melike Aslı Kılan ve Tayfun Erarslan paylaşırken,  yönetmen yardımcılığı Zeynep Nutku’ya,  dekor tasarımı Emre Satı’ya, kostüm tasarımı Funda Çebi’ye, ışık tasarımı Mehmet Alacı’ya, müzikleri ise Kerim Memişoğlu’na ait.

“Bebek”, “Hayır Demek Evet Demektir”, “Ayak” ve “Yemek Daveti” başlığı altındaki dört kısa oyundan oluşan, ilişkilerin sıradanlaşmasını, iletişimsizliği, beraber yaşamanın getirdiği kemikleşmiş alışkanlıkları traji-komik şekilde ele alan bir oyundur.

İkimizin Dünyası :  2 Perde / 1 saat 45 dk.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku

UA-133167482-1