İzmir ve Kocaeli Büyükşehir Belediyeleri Salgın Nedeniyle Tiyatroları Kapatıyor

editor
867 Görüntülenme

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri kapsamında halka açık kültür, sanat ve tiyatro etkinliklerine ara verdiklerini duyurdu. Bu bağlamda, İzmir Sanat ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılacağı duyurulan tiyatro oyunları durduruldu.

Türkiye’de Mart ayından bu yana devam eden koronavirüs salgınında vaka sayılarının son haftalarda hızla artması ve İzmir Tabip Odası’nın yaptığı açıklamayla İzmir’de özellikle deprem sonrasında salgının kontrolden çıktığını duyurması üzerine yeni önlemler alındı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen önlemler kapsamında halka açık kültür, sanat, spor etkinliklerine ara verildi. Kütüphaneler Şube Müdürlüğü tüm kütüphaneleri ikinci bir karara kadar fiziki erişime kapattı. İzmir Sanat ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılacağı duyurulan tiyatro oyunları, dans, film gösterileri, konserler, opera temsilleri, festival etkinlikleri, eğitim amaçlı koro ve atölye çalışmaları ile Kent Arşivi ve Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı mekanlardaki sergiler durduruldu.

Kaynak: https://www.evrensel.net/haber/419058/izmir-buyuksehir-belediyesi-halka-acik-etkinliklere-ara-verdi

Öte yandan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni salgın tedbirleri genelgesi kapsamında kültür sanat faaliyetlerine ara verildiğini duyurdu.

Kocaeli Büyükşehir Tiyatroları Şehir Tiyatroları da internet sitesinden yaptığı açıklamayla oyunlarına yıl sonuna kadar ara verdiğini açıkladı. Tiyatrodan yapılan açıklama şöyle:

DUYURU

 Koronavirüs tedbirleri kapsamında; oyunlarımıza, 31.12.2020 tarihine kadar ara vermiş bulunmaktayız.

Siz Değerli Seyircilerimizle Ocak ayında tekrar buluşmak dileğiyle.

Kocaeli Büyükşehir Tiyatroları Şehir Tiyatroları

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku