“Joko’nun Doğum Günü” Sezona Hızlı Başlıyor…

editor
67 Görüntülenme
“Joko’nun Doğum Günü” Sezona Hızlı Başlıyor…

Yolcu Tiyatro 2016-2017 sezonunda 7 farklı tiyatro ödül jürisinden toplam 13 dalda ödül alan “Joko’nun Doğum Günü” adlı oyunu ile 1 Ekim’de sezonu açıyor.
Bir ay içerisinde İstanbul’da 7 Farklı salonda oynanacak olan, Roland Topor’un yazdığı Ersin Umut Güler’in yönettiği “Joko’nun Doğum Günü” yüksek performans gerektiren hareket tasarımı ile projection mapping teknolojisini birleştirerek sahnelenen, gerçeküstü bir absürd komedi.

 “Bir de sizleri taşımaya başladığımdan beri yere bakıyorum hep, daha önce göğe bakardım.”

Sistemin insan bedenini ve aklını kontrol altına alma hırsını, ezen-ezilen ilişkisi üzerinden absürd bir anlatım biçimi ile anlatan oyun, su deposunda işçi olarak çalışan Joko’nun başından geçenleri anlatıyor. İnsanın başkalarını sırtında taşımayı kabul etmesiyle başlayan benliğini kaybetme hikayesini acı çekme ve çektirme ekseninde ortaya koyuyor.

Kasım-Aralık aylarında “Joko’nun Doğum Günü” ile Ankara ve İzmir turnelerine çıkacak olan Yolcu Tiyatro’nun merakla beklenen yeni oyunu ise “Kürklü Venüs”.

David Ives’ın yazdığı Şafak Özen’in çevirdiği ve dramaturgluğunu yaptığı oyunun yönetmenliğini Ersin Umut Güler yapıyor. Pervin Bağdat ve Ersin Umut Güler’in oynayacağı oyunun Dekor ve Işık Tasarımı Cem Yılmazer’e, Kostüm Tasarımı Özlem Kaya’ya, Ses-Efekt Tasarımı Tufan Dağtekin’e ait olacak. Aralık ayının 2. Haftası prömiyer yapacak olan oyunun hazırlıkları devam ediyor.

OYUN PROGRAMI
1 Ekim Pazar 18:30 Kadıköy BMKM
12 Ekim Perşembe 20:30 Caddebostan Kültür Merkezi
(2. Kadıköy Tiyatro Şenliği kapsamında)
13 Ekim Cuma 20:30 DasDas (Ataşehir)
20 Ekim Cuma 20:30 Kozyatağı Kültür Merkezi
26 Ekim Perşembe 20:30 Akatlar Kültür Merkezi
30 Ekim Pazartesi 20:30 Baba Sahne
1 Kasım Çarşamba 20:30 Moda Sahnesi

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku