Kamuran Akkor’un ilk tiyatro oyunu “Kader Arkadaşım”, 18 Kasım Perşembe akşamı KATS Sahne’de tiyatroseverlerle buluşuyor! Kamuran Akkor ve Özden Çiftçi’nin birlikte rol aldığı, Tiyatro Şenay’ın komedi oyunu “Kader Arkadaşım”; yıllar sonra ilk defa bir dava alan başarısız bir avukat ile onun kurtarmaya çalıştığı, hayattan ümidini kesmiş bir mahkumun komik hikâyesini anlatıyor.

kader_arkadasim_afis

Türk müziğinin en önemli ses sanatçılarından Kamuran Akkor tek perdelik komedi oyunu “Kader Arkadaşım” ile tiyatro hayalini gerçekleştiriyor. “Kader Arkadaşım”; Kamuran Akkor ile başarılı oyuncu Onur Şenay’ın Aralık 2015’te birlikte kurduğu sanat ve eğitim merkezi KATS Sahne’nin prodüksiyonuyla, Tiyatro Şenay tarafından sahneleniyor.

Kamuran Akkor ve Özden Çiftçi’nin birlikte rol aldığı “Kader Arkadaşım”, bir hapishanenin demir parmaklıkları arkasında geçiyor. Hayattan beklentisi kalmamış bir suçlu (Kamuran Akkor) ile hayatında daha önce hiçbir davaya girmemiş ama meslek aşkıyla yanıp tutuşan bir avukat (Özden Çiftçi) kafa kafaya verirse ne olur? Hayatlarını kaçırmış bu iki insan, ortak bir noktada nasıl buluşur ve kim kime yardım eder? Birbirlerini tanımazken bir anda kader arkadaşı olan bu iki kadının, birlikte girmeleri gereken bir dava ve mutlu olmayı bekledikleri bir sonuç vardır…

John Mortimer’ın yazdığı, Zeynep Küpeli’nin Türkçeleştirdiği “Kader Arkadaşım”ın yönetmenliğini Onur Şenay üstleniyor. KATS Sahne prodüksiyonuyla sahneye konan oyunun dekorları ve kostümleri ise Oxana Cozlova tarafından hazırlandı.

Tek perdelik “Kader Arkadaşım” oyunu, 18 Kasım 2016, Cuma akşamı saat 20:30’da KATS Sahne’de izlenebilir. Kasım ve aralık ayı boyunca her cuma akşamı KATS Sahne’de sergilenecek olan oyunun biletleri Biletix’ten ve gişeden temin edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here