“Kaşıksurat” (Spoonface) Oyununun Prömiyeri Cenevre’de Yapılacak

editor
815 Görüntülenme

Can Remzi Ergen ve Ali Poyrazoğlu’nun başrollerini paylaştığı Spoonface – Kaşıksurat isimli tiyatro oyununun prömiyeri 21 Eylül Uluslararası Barış Günü’nde yapılacak. Kraliyet Akademisi Uluslararası Bilim Kurulu (RASIT) Genel Direktörü HRH Prenses Dr. Nisreen El-Hashemite’in daveti üzerine Cenevre’de Birleşmiş Milletler’in kurulduğu binada sergilenecek olan oyun Lee Hall’un kaleminden çıkma.

Spoonface – Kaşıksurat, kanser ve otizmli bir çocuğun hayata veda etmeden önceki son sözlerini temel alıyor ve olumsuzluklara rağmen hayatın pozitif yanlarının da olduğuna dikkat çekmeyi hedefliyor. Oyun, İngilizce, Fransızca ve Türkçe olmak üzere üç ayrı dilde oynanarak dünyanın dört bir yanında birçok insana farklılığın kişiyi kendisi yaptığı gerçeğini hatırlatacak.

Empati duygusunu 6. duyumuz haline getirmeden ne kendimizle olan barışın, ne de kitleler, ülkeler arası barışın sağlanamayacağını düşündüğümüz için bu oyunu sahnelemeye karar verdik”, diyen Poyrazoğlu ile Ergen, oyunun provalarına yaklaşık bir senedir devam ediyor. Ortaya çıkacak performanslarını Hakkari’den New York’a, dünyanın her yerde sergilemek isteyen ikili, çeşit çeşit tiyatro sahnesinde bulunmayı kendine görev edinmiş. Lisansını Bordeaux Akademisi’nde tamamladıktan sonra Sorbonne Üniversitesi’nde performans sanatları ve tiyatro üzerine master yapan Ergen ise oyun hakkında, “Spoonface – Kaşıksurat çok basit bir yaklaşımla, aslında her gün hayatlarımızın bir parçası olan ama pek de konuşmadığımız, ‘var olmak’, ‘mutlu olmak’ gibi konuları önümüze getiriyor, ‘doğarken korkmadıysan ölürken niye korkasın ki’ diyen de yine kendisi,” diyor.

 

Kaynak:https://vogue.com.tr/metropol/pozitif-mesajlariyla-turkiyeden-dunyaya-uzanan-bir-oyun?utm_campaign=nabizapp.com&utm_medium=referral&utm_source=nabizapp.com&ocid=Nabiz_App

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku