Karadeniz’e Kıyısı Olan Kent Tiyatroları Birliği Derneği tarafından geçen yıl Atakum Belediyesinin katkıları ile düzenlenen TİYATRO KÖYÜ’nün bu sene ikincisi düzenleniyor

001Salih KALYON, Turgay TANÜLKÜ, Süleyman ATANISEV, Haluk YÜCE, Güray DİNÇOL, Firuze ENGİN ve Dernek Üyesi Öğreticilerin tiyatro ile ilgili çeşitli konularda seminerler ve workshoplar gerçekleştirdiği 2013 yılında ayrıca oyun gösterimleri ve çeşitli tanıtımlar yapıldı.

2014 yılında Tiyatro Köyünde;  Ankara Ün. Dil Tarih ve Coğrafya Fak. Öğr. Gör Doç.Dr. Tülin SAĞLAM, ASSİTEJ Türkiye Başkanı Haluk YÜCE, oynadığı “FETİH 1453” filmindeki Fatih Sultan Mehmet rolü ile tanınan Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Devrim EVİN, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Harun ÖZER, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı İpek Atagün GEZENER, ODÜ Tiyatro Böl. Öğr. Gör. Hakan ALKAN, ODÜ Tiyatro Böl. Öğr. Gör. Hasan İrfan BUZCU, Tiyatro KUM Gen. San. Yön. Erhan BAŞOĞLU’nun katılımı ile seminer, panel ve workshoplar düzenlenecek.

Bu sene ayrıca Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Tiyatro Bölümü Öğrencileri de “Parkta Bir Sonbahar Günüydü” adlı oyunu sahneleyecekler.

2014 yılındaki KATİB 2. Tiyatro Köyüne Kültür Bakanlığı destek verirken ayrıca, MEDİKENT OTEL, SAMSU BÖREK, NÜANS MÜZİK, GRAMAFON CAFE sponsor oldu.

005Karadeniz’de tiyatro sanatı icra eden amatör ve profesyonel 80 sanatçının katılacağı etkinlik 12 Ağustos Salı günü başlayıp, 15 Ağustos Cuma günü sona erecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here