Tiyatro Eğitim Derneği Başkanı ve Drama Kumpanya Sanat Yönetmeni Kemal Oruç hakkında ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ gerekçesiyle soruşturma açıldı. Oruç’un Fecabook hesabından yaptığı bir paylaşımı gerekçe gösteren savcılık 50 sayfalık dosya hazırladı.

Drama Kumpanya Saat Yönetmeni Kemal Oruç, Facebook hesabından, “Eğer sevgiliniz ile sokakta öpüşürseniz sizi ‘burası Müslüman ülke’ diyerek linç etmeye kalkacak insanların 45 çocuğun tecavüze uğramasına sessiz kaldığı ülkedir Türkiye!” mesajını paylaştı. Bu mesaj üzerine Oruç hakkında soruşturma açıldı. Soruşturma kapsamında savcılığa giderek ifade veren Kemal Oruç, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Oruç, “Bana ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ gerekçesiyle soruşturma açılmış. Bugün savcılığa gidip ifade verdim” dedi.

Kemal Oruç, konu ile ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Facebook hesabımdan yaptığım bir paylaşım üzerine, yazdığım oyunlarla ilgili bilgilerin de yer aldığı 50 sayfalık dosya oluşturulmuş. Şu bilinmelidir ki bir eğitimci ve sürekli sanatsal üretimde bulunan bir insan olarak gördüğüm yanlışı eleştirmekten hiç çekinmedim/çekinmeyeceğim. Gerek sosyal medyada gerekse basılı yayında yaptığım her yazının son noktasını bizzat ben koydum! Aklımla ve hür irademle yazdığım/söylediğim her sözün arkasındayım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here