Kılıçdaroğlu: “Devran fotoğrafı çok güzeldi”

editor
475 Görüntülenme

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş’ın kaleme aldığı ve Jülide Kural’ın sahneye taşıdığı “Devran” okuma tiyatrosu ile ilgili konuştu.

Kılıçdaroğlu, T24’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Selvi Hanım ile Dilek Hanım’ın, Başak Hanım’la yaz sonu gibi buluştu. Selvi hanımın davetiyle gerçekleşti buluşma. Sayın Dilek İmamoğlu da Selvi Hanım’a eşlik etti. Başak Hanım’ın doğum günü vesilesiyle. Bu buluşma vesilesiyle yaşanan samimi tanışıklık ikinci fotoğrafı doğurdu. Başak hanım da eşinin, Selahattin Demirtaş’ın bir eserinden uyarlanan okuma tiyatrosu için eşlerimizi davet etti. Eşlerimizin kendi aralarındaki tanışıklığın bir sonucudur bu. İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu da bu buluşmaya katıldı. Ve ortaya o fotoğraf çıktı. Bu fotoğrafa saldırılar oldu. Tabii  şaşırmıyoruz bunlara, ama bu saldırıların hiçbir etkisi olmadı. İki fotoğraf da çok güzeldi. Kadınların birliğini, gücünü gösteren çok güzel fotoğraflardı…”

Oyunu izleyen CHP Istanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu ise konuyla ilgili olarak “Ben o fotoğrafı dört kadın üzerinden okumuyorum. O fotoğrafın öncesinde “bir araya gelelim” kurgusu yoktu. Başak Hanım davet etmiş, ben de gittim, katılanları orada öğrendim. O fotoğraf, yaklaşık 20 yılda bağımsız lider eşi figürünün topluma unutturulmasına karşı da önemli bir anlam ifade ediyor.” dedi.

 

Kaynak:https://t24.com.tr/haber/kilicdaroglu-asil-muhafazakar-biziz-yillar-yili-degismemek-icin-direndik,856705

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku