Broadway’in ses getiren müzikallerinden Tony, Grammy ve Emmy sahibi Kinky Boots, bu sene de İngiltere’nin en prestijli tiyatro ödüllerinden olan Olivier Ödülleri için yarıştı. Geceden 3 ödülle ayrılan müzikal, Müzikal Dalında En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kostüm Tasarımı ve En İyi Müzikal ödüllerine layık görülmüştü.

Müzikal, Charlie Price’ın gerçek olaylardan esinlenilmiş hikâyesini konu alıyor. Babasından miras kalan ayakkabı fabrikasıyla hayatında bir dönüm noktası yaşayan Charlie, aile mirası olan bu fabrikayı ayakta tutmaya çalışmaktadır. Çözümsüz kaldığı noktada ise sosyetik bir güzel olan Lola’ya pek de gelecek vadetmeyen bir ortaklık teklif eder. Sonunda Lola’nın yardımıyla topuklu bot üretim planı gündeme gelir. Bu süreçte Charlie ve Lola birbirinden o kadar da farklı olmadıklarını anlayacaklardır.

2005 yılı İngiliz yapımı aynı adlı filmden uyarlanan müzikal, 2012 yılında Chicago’da prömiyerini yaptı. Sözleri ve müzikleri Cyndi Lauper’a ait olan yapımı Jerry Mitchell yönetiyor. 34 kişilik kalabalık kastı ve geniş teknik kadrosuyla Kanada, Amerika, Avustralya ve İngiltere’de gösterimleri devam eden bu büyük yapım ses getirmeye devam edecek gibi görünüyor.

Haber: Gökçe Özgen

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here